“سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی” درباره تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان کرمان گفت: روز گذشته وضعیت خیلی خوب و پایداری را در استان کرمان در مناطق سیل زده توانستیم برقرار کنیم. موسوی با بیان اینکه حدود ۹۳ درصد روستاهایی که مسیر راه ارتباطی آنها در اثر وقوع سیلاب مسدود شده بود، باز شده است […]

“سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی” درباره تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان کرمان گفت: روز گذشته وضعیت خیلی خوب و پایداری را در استان کرمان در مناطق سیل زده توانستیم برقرار کنیم.

موسوی با بیان اینکه حدود ۹۳ درصد روستاهایی که مسیر راه ارتباطی آنها در اثر وقوع سیلاب مسدود شده بود، باز شده است اظهار کرد: در ۲ روستای شهرستان قلعه گنج نیز هنوز امداد هوایی انجام می شود و ارتباط زمینی نداریم و پیش بینی می شود امروز مشکل این روستا نیز برطرف خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه مشکل آب ۹۹ درصد روستاهای درگیر سیل در استان کرمان نیز حل شده است افزود: از ۶۰ روستایی که قطعی آب داشتند تنها یک روستا در منطقه منوجان باقی مانده است که در این روستا نیز به دلیل هجوم سیلاب از استان های دیگر، رودخانه های این منطقه طغیان کردند و امیدواریم تا امروز مشکل این روستا نیز حل شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از شرایط بحرانی اولیه خارج شده ایم خاطر نشان کرد: ۳۸۰۰ کیلومتر از راه های استان به دلیل بارش برف و باران لایه روبی و باز شده ضمن آنکه ۳۱۰۰ کیلومتر راه روستایی بسته شده در استان کرمان در اثر بارش برف و باران و جاری شدن سیلاب باز شده و برخی راه های دیگر نیز در حال بازگشایی هستند.