آفتاب‌‌نیوز : محسن هاشمی در برنامه پرونده ویژه در ارتباط با موضوع آلودگی هوا اظهار کرد: مسئولان آلودگی هوا را جدی گرفته‌اند اما هر کدام صنفی برخورد می‌کنند. وی درباره حمل‌ونقل عمومی در شهر تهران گفت: ما در کنار خطوط مترو که خطوط انبوه‌بر است حتما نیاز به ۹ هزار اتوبوس برای مکمل مترو داریم […]

آفتاب‌‌نیوز :

محسن هاشمی در برنامه پرونده ویژه در ارتباط با موضوع آلودگی هوا اظهار کرد: مسئولان آلودگی هوا را جدی گرفته‌اند اما هر کدام صنفی برخورد می‌کنند.

وی درباره حمل‌ونقل عمومی در شهر تهران گفت: ما در کنار خطوط مترو که خطوط انبوه‌بر است حتما نیاز به ۹ هزار اتوبوس برای مکمل مترو داریم و این دو با هم باید ۱۵ میلیون سفر از ۲۰ میلیون سفر را انجام بدهند و تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا دارد و این اتوبوس‌ها باید کم کم همانند مترو برقی شوند.

از جسارت قالیباف تا ترس‌های حناچی به روایت محسن هاشمی

هاشمی درباره مسئله جسارت در مدیریت شهری خاطرنشان کرد: اصولا جسارت در مدیریت بسیار مهم است و ما مدیری که بترسند از اینکه کاری انجام بدهد و دستگاه‌های نظارتی اذیتش بکنند و کاری که معتقد است انجام بدهد، ندهد خوب نیست!

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حناچی شهردار تهران می‌ترسد یا خیر، گفت: وی بیش از اندازه وی می‌ترسد.

رئیس شورای‌شهر تهران همچنین درباره برخی شعارهای کاندیداها و نامزدها در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری گفت: برخی به هر حال وقتی که انتخاب می‌شوند نمی‌توانند به شعارهای خود عمل کنند. آقای روحانی نیز شعارهایی داد که به دلایلی نتوانست آنها را اجرا کند. بنده ۲ سال است که مرتب اعلام می‌کنم که ۴۵ هزار میلیارد تومان دولت به حوزه حمل و نقل بدهکار است اما کسی توجه نمی‌کند.

وی در خصوص افزایش قیمت سوخت در جلسه سران سه قوه اضافه کرد: در این جلسه قیمت سوخت به ۳ هزار تومان افزایش یافته است اما ریالی برای حوزه حمل‌و نقل عمومی اختصاص نیافته است.

رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با جسارت قالیباف در حوزه مدیریت شهری تصریح کرد: اگر یادتان باشد اتوبوس‌های بی‌آرتی زمانی که به پایتخت وارد شد دیزلی آمد در حالیکه قانون هوای پاک این اجازه را نمی‌داد ولی اقای قالیباف جسارت داشت و‌ آنها را وارد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این جسارت خوب است یا بد گفت: باید این موضوع را دید از این جهت که این اتوبوس‌ها دیزلی است خوب نیست اما از این جهت که با این اتوبوس‌ها بخشی از مسافران جابجا شدند خوب بود و در واقع هم اینک اجازه نمی‌دهند اتوبوس ساخته شده وارد کشور شود اما بخشی از این اتوبوس‌های بی‌آر‌تی با جسارت قالیباف ساخته و وارد شد.