««محمدرضا خباز» در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: ATR یک هواپیمای کوچک با ۵۰ نفر حجم هست که اگر این هواپیما در اختیار استان قرار داده شود توان دارد روزی دو سورتی پرواز داشته باشد. وی اضافه کرد: در جلسه موخر استاندار و نمایندگان خراسان شمالی با وزیر راه و همه معاونان وی، […]

««محمدرضا خباز» در اظهار کرد وگو با ایسنا، اظهار کرد: ATR یک هواپیمای کوچک با ۵۰ نفر حجم هست که اگر این هواپیما در اختیار استان قرار داده شود توان دارد روزی دو سورتی پرواز داشته باشد.

وی اضافه کرد: در جلسه موخر استاندار و نمایندگان خراسان شمالی با وزیر راه و همه معاونان وی، قول دادند که یک هواپیمای ATR به بجنورد بفرستند و ان شاالله فرودگاه بجنورد دست کم روزی یک پرواز رفت و بازگشت داشته باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که ۲۵ سال از احداث فرودگاه بجنورد می گذرد و تاحالا هیچ اتفاق ناگواری در آن رخ نداده هست، دنبال کرد: ۲۰ میلیارد تومان در این فرودگاه هزینه شده هست و باید فعال باشد، حالا چنین فرودگاهی را با ۲۰۰۰ میلیارد تومان هم نمی شود ساخت.

خباز در ادامه با بیان این که شرکت های هواپیمایی دیگر نیز اعلام آمادگی کردند که به بجنورد هواپیما اختصاص دهند، اضافه کرد: اما هواپیماهای این شرکت ها بزرگ و با حجم فراوان می باشند که این حجم در بجنورد تکمیل نمی گردید در نتیجه خواستیم هواپیمایی کوچکی با حجم حداکثر ۵۰ نفر را به بجنورد اختصاص دهند.

صدای سوت قطار در استان شنیده خواهد گردید

استاندار خراسان شمالی اضافه کرد: اما کار مهمتر استان قطار «مشهد – گرگان» هست که با توجه به طولانی تر بودن مسیر طبیعتاً زمان بر خواهد بود، در این مورد ۱۵ درصد ارزش لازم را آستان قدس به عهده گرفته هست و دو مرتبه نیز اعلام آمادگی کرده اند هم چنین چینی ها در این باره اعلام آمادگی کرده اند که ارزش این طرح که حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان هست باید از محل فاینانس تأمین شود.

اختصاص ارزش در بودجه ۹۸ برای پژوهش ها معادن خراسان شمالی

خباز در ارتباط با معادن استان هم با اهتمام بر این که از بعد معدن، استانی غنی داریم، اضافه کرد: استاندار سابق قراردادی با مرکز زمین شناسی خراسان رضوی بسته بود تا معادن استان را ارزیابی کنند و هم حالا نقشه معادن استان در دست هست. 

 وی دنبال کرد: به غیر از معادن آلومینیوم که برای همه معروف هست معادن دیگری نیز در خراسان شمالی وجود دارد که نشان می دهد این پتانسیل در استان از بقیه پتانسیل ها عقب تر نیست و یکی از بسترهای رشد هست و باید بر روی آنان مطالعه صورت پذیرد.

استاندار خراسان شمالی تصریح نمود: در این راستا در بودجه ۹۸ پژوهش ها اولیه و تفضیلی تک تک معادن استان را در اولویت قرار خواهیم داد و پیگیر بهره برداری از این موهبت های خدادادی هستیم و پس از آن در این زمینه سرمایه گذار جذب می کنیم .

کاهش مفاسد اقتصادی با تحقق دولت الکترونیک

خباز در ادامه با بیان این که تحقق دولت الکترونیک در استان از اولویت هاست، دنبال کرد: بعضی اداره ها در تحقق دولت الکترونیک گارد می گیرند و این امر با اهمیت را به تعویق می اندازند.

وی در ارتباط با لزوم تحقق این طرح به ایسنا اظهار کرد: دولت الکترونیک از طرح های بسیار ضروری کشور هست و ارتباط میان مردم و دولت را تقویت می کند هم چنین به سرمایه اجتماعی اهمیت می بخشد.

استاندار خراسان شمالی در این مورد که بعضی ادارات خودشان تولیدکننده ناخشنودی می باشند، افزود: اگر این طرح هرچه زودتر فراگیر شود زمینه برای رضایت عمومی نیز فراهم می شود.

خباز اظهار کرد: وقتی که بنده نماینده بودم در پی دولت همراه بودیم که از دولت الکترونیک بالاتر هست و حال، این امر تنها در بخش بانک ها فعال شده هست که باید گسترش زیادی پیدا نماید.

استاندار خراسان شمالی تصریح نمود: به یکی از مسئولان کل که نماینده وزیر در استان هست گفته شده اداراتی که در این زمینه جوابی نداده اند را زودتر به استانداری معرفی کنند تا از اختیارات استانداری استفاده شود و به اجبار وارد کار گردند.

خباز اظهار کرد: فواید دولت الکترونیک ملموس هست اما قابل وصف نیست و اگر به طور کامل اجرا شود زیادی از مفاسد ادارات نیز از میان می رود در این صورت تا عملی کردن این طرح پای کار می باشیم.

آرامش به بازار بر می شود

استاندار خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: با تصمیم های درستی که دولت در شرایط اقتصادی فعلی گرفته هست، آرامش به بازار بر می شود.

خباز با اشاره به وضع نرخ دلار پس از انقلاب اظهار کرد: در زمان هاشمی رفسنجانی، دلار دولتی هفت تومان بود و در بازار ۳۰۰ تومان معامله می گردید، در زمان خاتمی دلار دولتی ۳۰۰ تومان بود و در بازار ۸۰۰ تومان معامله می گردید و با حدود ۸۰۰ تومان تحویل احمدی نژاد گردید.

وی دنبال کرد: در زمان احمدی نژاد در یکی دو سال آخر نرخ دلار به ۱۲۲۶ تومان رسید اما چهار هزار تومان معامله می گردید و در سال های آخر نرخ نزدیک به ۴۰۰۰ تومان بود که با تزریق دلار به جامعه از بالا رفتن بی رویه نرخ جلوگیری گردید.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: دلار هم نوعی کالا هست، اگر قبول داریم در سال های گذشته سالی ۱۰ درصد تورم داشته ایم باید به نرخ دلار نیز این ۱۰ درصد افزوده می گردید و نرخ حقیقی خودش را پیدا می کرد، روحانی دلار را نرخ ۳۳۰۰ تومان تحویل گرفت، دولت برای این که نرخ بالا نرود دلار تزریق می کرد تا شرایط ارائه و درخواست ها را کنترل کند.

وی با اشاره به این که از ۴ دوره نمایندگی ام در مجلس سه دوره را در کمیسیون اقتصادی بوده ام، اضافه کرد: تصمیم درستی که دولت گرفت این بود که برای کالاهای بنیادی دلار ۳۸۰۰ تومان و ۴۲۰۰ تومان در نظر گرفت اما برای بقیه کالاها بحث ارائه و درخواست ها منظور گردید، دولت در این شرایط درست ترین تصمیم های را داشته و با ایجاد بازار ثانویه از شتاب نرخ دلار جلوگیری نمود.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: هم چنین بر طبق فرمان دولت دستگاه های دولتی و خصولتی باید ارز را از طریق بانک مرکزی و از طریق سیستم نیما در اختیار واردکنندگان قرار دهند اما در کمال تأسف بعضی دستگاه های دولتی این کار را نکردند و بر طبق فرمان دولت مدیرانی که این راهبرد را اجرا نکنند باید عزل گردند.

ثبت اسم ۱۸۰۰ نفر در خراسان شمالی به عنوان بازرس افتخاری

استاندار خراسان شمالی با بیان این که زیادی از رخدادهای به دست دشمنان داخلی و اشخاص بی انصاف و محتکران شکل گرفته هست، اضافه کرد: کالاهای احتکار شده با نرخ اولیه وارد بازار می شود و مردم توان دارند از آنان استفاده نمایند.

خباز دنبال کرد: در استان فراخوان داده گردید و تاحالا ۱۸۰۰ نفر از مردم به عنوان بازرس افتخاری ثبت اسم کرده اند که سازمان صمت آنان را تعلیم خواهد داد تا بین مردم بروند و نظارت کنند.

وی یادآور گردید: با توجه به تصمیم های خوبی که دولت گرفته هست به تدریج آرامش به بازار برخواهد گشت.

انتهای پیام