محمدرضا داورزنی در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به سیاست های ارزی دولت، اظهار کرد: با کوشش وزیر ورزش و جوانان و معیت دولت و فرمان ریاست جمهور، ورزش در لیست خدمات اولویت دار جای گرفت و بر این اساس قرار شد هزینه های ارزی این حوزه از محل ارز ثانویه پرداخت گردد. […]

محمدرضا داورزنی در اظهار کرد وگو با ایسنا با اشاره به سیاست های ارزی دولت، اظهار کرد: با کوشش وزیر ورزش و جوانان و معیت دولت و فرمان ریاست جمهور، ورزش در لیست خدمات اولویت دار جای گرفت و بر این اساس قرار شد هزینه های ارزی این حوزه از محل ارز ثانویه پرداخت گردد.

وی اضافه کرد: طبعا ارز اختصاص یافته به ورزش نامحدود نیست و ما وظیفه داریم سفرها، اردوها و شرکت در مسابقات و تورنمنت ها را اولویت بندی کنیم. بر همین اساس از فدراسیون ها خواستیم برنامه های اولویت دارشان را اعلام کنند و بر طبق این برنامه ها در شورای برون مرزی برای انجام سفرها و شرکت در مسابقات برنامه ریزی کردیم.

معاون ورزش قهرمانی وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در شورای برون مرزی طبق مراجع ملزم به حذف برنامه های بدون اولویت بودیم، اضافه کرد: فدراسیون هایی که لازم بود در تورنمنت های با اهمیت نظیر رقابت های با اهمیت جهانی یا آسیایی شرکت کنند، مشخص هست و همه این فدراسیون ها برای شرکت در تورنمنت ها ارز موردنیاز را از محل ارز ثانویه دریافت خواهند کرد.

وی با بیان این که در توافق با بانک مرکزی قرار شد فدراسیون ها طبق اولویت هایی که دارند اقدام کنند، اضافه کرد: با اعمال بعضی تنگنا ها  اعلام نمودیم طبق برنامه هایی که در شورای برون مرزی تصویب گردد، ارز ثانویه به فدراسیون ها اختصاص پیدا می نماید.

داورزنی در جواب به این سؤال که آیا در اعزام تیم ملی کشتی و اختصاص ارز به این فدراسیون مشکلی وجود داشت؟ اظهار کرد: ارز موردنیاز کشتی به موقع و یک روز پیش از اعزام در اختیار این فدراسیون جای گرفت و خانم فرامرزیان برای دریافت آن مدت زمان زیادی را در بانک مرکزی سپری کرد،  مابه التفاوت ریالی این ارز را هم نقدا وزارت ورزش و جوانان پرداخت نمود تا تیم ملی کشتی بدون مشکل به رقابت های بوداپست اعزام گردد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود نداشت.

معاون وزیر ورزش و جوانان علاوه بر این درخصوص وضع باشگاه هایی که در رقابت های برون مرزی شرکت می کنند نیز اظهار کرد: هر باشگاهی که در مسابقات آسیایی یا جهانی نظیر جام باشگاه های جهان که والیبال باید حضور یابد، یا لیگ قهرمان قاره آسیا در فوتبال و رشته های دیگر، ارز موردنیاز تامین خواهد شد، علاوه بر این ارز موردنیاز مربیان بیگانه تیم های ملی نیز از این محل پرداخت می گردد.

انتهای پیام