معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: ارزش تولیدات سازمان منطقه آزاد چابهار در حالی طی سال 1401 از 12 هزار و 700 میلیارد ریال گذشت که 83 واحد تولیدی فعال در منطقه وجود دارد و طی هشت ماه گذشته نیز 11 پروانه جدید برای واحدهای تولیدی صادر شده است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایگاه خبری منطقه آزاد و ویژه اقتصادی(فرینا)، محمد هدایی، با اعلام این خبر با اشاره به ظرفیت‌های تولیدی منطقه آزاد چابهار افزود: در مجموع مواد ‌اولیه واحدهای مستقر تولیدی در چابهار به دو روش تامین میگردد؛ گروه اول تولیداتی است که مواد اولیه آن از خارج از کشور تامین شده و در چابهار فرآوری، صادرات مجدد و یا وارد بازار داخل کشور و منطقه آزاد می‌شود و گروه دوم تولیداتی است که مواد اولیه آن به پشتوانه صنایع داخلی از سایر نقاط کشور تامین شده و به واسطه مشوق‌های مناطق آزاد و زیرساخت‌های موجود و در حال توسعه، انرژی ارزان و نزدیکی به بازارهای هدف به خصوص همسایگان شرقی در محدوده منطقه آزاد چابهار پردازش و تولید و صادر می‌گردد.

هدایی با تاکید بر اینکه حمایت از واحدهای تولیدی در اولویت و دستور کار سازمان منطقه آزاد چابهار قرار دارد، یادآور شد: واحدهای تولیدی سازمان منطقه آزاد چابهار طی هشت ماه گذشته تنها در بخش صنعت برای ۱۷۹ نفر شغل ایجاد کرده‌‌اند.

گفتنی است؛ توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در چابهار معلول دو عامل ظرفیت‌ها و مشوق‌های ارائه شده توسط این سازمان و موقعیت استراتژیک و قرار گیری در سواحل مکران است. همچنین تصویرسازی مثبت از آینده چابهار و اثرگذاری این سازمان بر اقتصاد محلی و ملی و تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های تولیدی در جذب سرمایه‌گذاری در منطقه اثر گذار است.

انتهای پیام/