به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های ترکیه باور دارند که این فرودگاه بزرگترین فرودگاه جهان می باشد. این فرودگاه هر ساله ۹۰ میلیون مسافر جابجا خواهد کرد. در دو ماه اول تنها پروازهای اندکی از ترکیه به سمت قبرس ترک نشین و جمهوری آذربایجان انجام خواهند گردید. […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های ترکیه باور دارند که این فرودگاه بزرگترین فرودگاه جهان می باشد.

این فرودگاه هر ساله ۹۰ میلیون مسافر جابجا خواهد کرد. در دو ماه اول تنها پروازهای اندکی از ترکیه به سمت قبرس ترک نشین و جمهوری آذربایجان انجام خواهند گردید.

پس از راه اندازی فرودگاه حدس می گردد شرکت فعال در فرودگاه ۱.۱

اردوغان در مراسم افتتاحیه اعلام نمود: با بازنمایی این فرودگاه استانبول نقش ترکیه در اقتصاد جهان افزایش خواهد یافت.

ریاست جمهوری ترکیه اضافه کرد، فرودگاه جدید استانبول خدمت بزرگی از طرف کشورش به منطقه و جهان می باشد و تمامی بخش های فرودگاه همزمان با سال ۲۰۲۳ آماده بهره برداری می باشند.

وی اسم این فرودگاه را “فرودگاه استانبول” وی اسم این فرودگاه را “فرودگاه استانبول” اعلام نمود که در صورت تکمیل تمام مراحلش بزرگترین فرودگاه در جهان می باشد.

اردوغان تاکید کرد: فرودگاه استانبول با معماری، بنا، نوع بهره برداری و هزینه صرف شده مایه افتخار ترکیه هست و برنامه ای نمونه در سطح جهان محسوب می گردد و هر بخش طبق معیارهایی فرای معیارهای بین المللی و آخرین تکنولوژی روز دنیا می باشد.

ریاست جمهوری ترکیه تصریح نمود: با توجه به اینکه فرودگاه استانبول از امروز با اهمیت ترین نقطه عبوری هست باید حریم هوایی و فضایی اروپا بازسازی شده و مسیرهای پروازها بین قاره ها تا حد بسیاری عوض شوند.

اردوغان اضافه کرد: گنجایش فرودگاه برای فاز اول ۹۰ میلیون مسافر در سال هست در حالی با تکمیل تمامی مراحل پروژه به ۱۵۰ تن می رسد و توان دارد در صورت احتیاج پاسخگوی ۲۰۰ میلیون مسافر هم باشد.

اردوغان تاکید کرد: ۱۲۰ هزار تن به منظور خدمت رسانی در فرودگاه مشغول به کار خواهند گردید و این فرودگاه یک پروژه دوستدار محیط زیست هست. راه های مواصلاتی از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس به صورت زمینی، دریایی و از طریق ریل راه آهن میسر می باشد.

اردوغان تصریح نمود: فرودگاه با ۶۰ کشور مربوط می گردد.

این فرودگاه در حالی آماده شده هست که شرایط کار در آن طبق استانداردهای ایمن نبوده و در ماه فوریه گذشته وزارت کار ترکیه اعلام نمود ۲۷ کارگر از زمان شروع ایجاد آن در سال ۲۰۱۵ کشته گردیدند و ماه پیش میلادی پلیس اعلام نمود که صدها نفر را در اعتراضات کارگران دستگیری کرده هست.

تا انتهاء سال کنونی فرودگاه آتاتورک استانبول فعالیت های خود را ادامه خواهد داد.

قرار هست پس از انتهاء عملیاتی شدن فرودگاه استانبول، فرودگاه آتاتورک به یک پارک تبدیل گردد.

انتهای پیام