به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری حریت، رجب طیب اردوغان، ریاست جمهوری ترکیه در کنفرانسی بمناسبت روز فرسوده سرباز تاکید کرد: هیچ بحرانی وجود ندارد، گول این سخن ها را نخورید. اینجا اصلا بحرانی وجود ندارد. اظهارات اردوغان در بحبوحه افت ۴۰ درصد بهای لیر ترکیه مقابل دلار آمریکا از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری حریت، رجب طیب اردوغان، ریاست جمهوری ترکیه در کنفرانسی بمناسبت روز فرسوده سرباز تاکید کرد: هیچ بحرانی وجود ندارد، گول این سخن ها را نخورید. اینجا اصلا بحرانی وجود ندارد.

اظهارات اردوغان در بحبوحه افت ۴۰ درصد بهای لیر ترکیه مقابل دلار آمریکا از ماه اوت و اقدام بانک مرکزی ترکیه در افزایش قیمت بهره وام تا ۲۴ درصد برای مبارزه با تورم مطرح می گردد.

اردوغان دوباره تاکید کرد: سقوط اعتبار لیر حاصل “هجوم بین المللی به ترکیه” اردوغان دوباره تاکید کرد: سقوط اعتبار لیر حاصل “هجوم بین المللی به ترکیه” هست. ترکیه حالا ثروتمندتر و اثرگذارتر از ۲۰ سال پیش هست.

ریاست جمهوری ترکیه علاوه بر این به حکم تازه ای که تحولی در قانون مراقبت از پول رایج ترکیه به وجود آورد، اشاره نمود.

او اظهار کرد: از الان به بعد، اذن بها در ترکیه به دلار نیست. لیر از همین الان در ترکیه فعال می گردد. شما با لیر کرایه پرداخت خواهید کرد و با لیر هم خرید خواهید کرد.

انتهای پیام