«محمود صادقی»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص"حمله به نفتکش ها در دریای عمان" گفت: ادعای نقش داشتن ایران در این حادثه درست و مستند نیست خودشان هم این را گفته اند. کشور ژاپن اعلام کرد فیلمی که منتشر شده دلیل بر این نیست […]

«محمود صادقی»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص"حمله به نفتکش ها در دریای عمان" گفت: ادعای نقش داشتن ایران در این حادثه درست و مستند نیست خودشان هم این را گفته اند. کشور ژاپن اعلام کرد فیلمی که منتشر شده دلیل بر این نیست که ادعای امریکا را اثبات کند.

او ادامه داد: حمله به نفتکش ها خیلی مشکوک است. همزمانی این اتفاق آن هم با دیدار رهبری و نخست وزیر ژاپن، نشان می دهد که این ماجرا دست های پشت پره دارد و برخی کشورها هرگونه روزنه ای را برای تنش زایی دنبال می کنند.  بعید نمی دانم این اتفاق، کار مجموعه تیم بی باشد.

صادقی گفت: انتظار این بود که ایران در این زمینه فعال تر باشد و مقامات نظامی در افشای این موضوع از سکوت خارج شوند و به طور مستند نشان دهند، منابع اطلاعاتی دارند. انتظار می رود ارتش، نیروی دریایی و تیم نجات دهنده در مورد نفس این ماجرا توضیح دهند. شواهد زیادی وجود دارد که این موضوع توطئه ای برای تشدید تنش ها در منطقه است.

او در خصوص تلاش برای ائتلاف جهانی برای ایران گفت: فضای شورای امنیت اینطور نبوده که تحرکات منتسب به ایران باشد. باید در سطح دیپلماسی فعال شویم و با هرگونه تحرک به جا و به هنگام مقابله کنیم. باید مراقبت بیشتری شود ما امتیازی در برجام بدست اوردیم که آن شکستن اجماع و ائتلاف علیه ایران بود.

صادقی با اشاره به احتمال جنگ میان ایران و آمریکا گفت: دو طرف اعلام کردند دنبال جنگ نیستند. دنیا ظرفیت ورود به جنگ در منطقه ما را ندارد زیرا با کوچکترین حرکت قیمت نفت تغییر می کند، اما وقتی فضا فراهم  شود، ممکن است اتفاقی بیافتد که غیر قابل پیش بینی شود.