علیرضا مهاجر در جلسه طرح تولید دانه‌های روغنی در دیم‌زارهای خوزستان که چهارشنبه شب (۳ دی‌ماه) در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شیوع کرونا همه چیز را دستخوش تغییر کرده است و اکنون مردم شرایط سختی را تحمل می‌کنند اما همه در تلاش هستیم تا شرایط تسهیل شود. به گزارش خبرنما به […]

علیرضا مهاجر در جلسه طرح تولید دانه‌های روغنی در دیم‌زارهای خوزستان که چهارشنبه شب (۳ دی‌ماه) در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شیوع کرونا همه چیز را دستخوش تغییر کرده است و اکنون مردم شرایط سختی را تحمل می‌کنند اما همه در تلاش هستیم تا شرایط تسهیل شود.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وی افزود: خوزستان مهد تولید محصولات کشاورزی است اما تنها قسمتی از پتانسیل این استان در حال استفاده یا شناخته شده است و باید دیگر پتانسیل‌های استان خوزستان نیز شکوفا شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از طرح‌هایی که می‌تواند به شکوفایی پتانسیل‌های استان خوزستان کمک کند، تقویت تولید در دیم‌زارها است.

مهاجر بیان کرد: تاکنون تنها غلات در دیم‌زارها کشت شده است اما کشت کلزا نیز در دیم‌زارها امکان‌پذیر است که لطف بزرگ خدا است.

وی گفت: اگر بتوانیم در عملکردها با روش‌های آموزشی و تقویت نهاده‌ها، افزایش چشمگیری در تولیدات داشته باشیم؛ قطعا طرح کشت در دیم‌زارها، در پنج سال آینده با قوت بیشتر و با کشت دیگر محصولات دیم از جمله گندم، ادامه پیدا خواهد کرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: نتایج جدیت در اجرای این کار در سال‌های آینده برای مردم منطقه برکت بیشتری خواهد داشت.

مهاجر عنوان کرد: هر جا که دوستان در استان خوزستان در اجرای طرح تولید دانه‌های روغنی در دیم‌زارها به مشکل برخوردند، از محل طرح دانه‌های روغنی کمک خواهیم کرد. می‌توانیم از اعتبارات ملی نیز کمک کنیم تا بخشی از مشکلات برطرف شود.

وی با تاکید بر لزوم پایداری تولید گندم، بیان کرد: کلزا را برای پایداری تولید گندم نیاز داریم. به هیچ چیزی به اندازه تولید گندم نیاز نداریم بنابراین تولید گندم باید پایدار باشد.

انتهای پیام