آفتاب نیوز :  این دومین هفته تظاهرات “جلیقه زرد” آفتاب نیوز :  این دومین هفته تظاهرات “جلیقه زرد” در پاریس هست که به اختلال سراسری در فرانسه منتج شده هست.  به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی فرانسه دلواپس نفوذ راست ها و چپ های تندرو در این راهپیمایی های هستند چون موجب افزایش چالش و […]

آفتاب نیوز :  این دومین هفته تظاهرات “جلیقه زرد” آفتاب نیوز :  این دومین هفته تظاهرات “جلیقه زرد” در پاریس هست که به اختلال سراسری در فرانسه منتج شده هست.
  به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی فرانسه دلواپس نفوذ راست ها و چپ های تندرو در این راهپیمایی های هستند چون موجب افزایش چالش و درگیری می گردد.
حدود ۳۰ هزار مامور پلیس برای برقرار کردن امنیت در راهپیمایی پاریس حضور می یابند.
دبیرکل اتحادیه پلیس آلترناتیو فرانسه اظهار کرد: ما می دانیم که راست ها و چپ های تندرو در راهپیمایی حاضر هستند. ما حتی توقع داریم که گروه های تبهکار از حومه پاریس در این راهپیمایی ها شرکت کنند.
حدود ۳۰۰۰ افسر پلیس برای تامین امنیت راهپیمایی روز شنبه حاضر هستند.
راهپیمایی های مردم پاریس در اعتراض به سیاست های اقتصادی و مالیات بر سوخت های دیزلی و بنزین از سوی امانوئل ماکرون، ریاست جمهوری فرانسه و افزایش نرخ سوخت هست. علاوه بر این یکی دیگر از مورد ها اعتراضی پیشنهاد دولت برای تاکید دولت برای خرید خودروهای سبز یا الکتریکی هست.
شنبه گذشته نیز حدود ۳۰۰ هزار تن در راهپیمایی نامیده شده به “جلیقه زرد” شنبه گذشته نیز حدود ۳۰۰ هزار تن در راهپیمایی نامیده شده به “جلیقه زرد” در سراسر فرانسه حاضر بودند.
در پاریس مقام ها اذن تجمع در نزدیکی برج ایفل را داده اند اما درخواست برای برپایی راهپیمایی در “پلاس دلا کنکورد” در پاریس مقام ها اذن تجمع در نزدیکی برج ایفل را داده اند اما درخواست برای برپایی راهپیمایی در “پلاس دلا کنکورد” که نزدیک مجمع ملی و کاخ الیزه هست، رد گردید.
مرجع: ایسنا