به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری بلتا، الکساندر لوکاشنکو، ریاست جمهوری بلاروس اظهار کرد: من به وزیر امور خارجه لهستان اظهار کردم که ما نمی خواهیم که با شما وارد نزاع شویم. لوکاشنکو با اشاره به برنامه های لهستان برای افزایش حضور نظامی آمریکایی ها در خاک این کشور تصریح […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری بلتا، الکساندر لوکاشنکو، ریاست جمهوری بلاروس اظهار کرد: من به وزیر امور خارجه لهستان اظهار کردم که ما نمی خواهیم که با شما وارد نزاع شویم.

لوکاشنکو با اشاره به برنامه های لهستان برای افزایش حضور نظامی آمریکایی ها در خاک این کشور تصریح نمود که در صورت ادامه این برنامه ها، بلاروس ملزم به مبارزه به نظیر خواهد گردید.

ریاست جمهوری بلاروس علاوه بر این تصریح کرد که کشورش در پی درگیری نظامی نیست و تحقق صلح را در سیاست بیگانه خود دنبال می نماید.

سخنان لوکاشنکو پس از ان مطرح می گردد که قبل از این وزیر امور خارجه لهستان از تقویت مشارکت نظامی میان کشورش و آمریکا اطلاع داد و اظهار کرد، ورشو در پی حضور دائمی نیروهای آمریکایی در خاک لهستان است.

علاوه بر این در ماه سپتامبر دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا بعد از دیدار با همتای لهستانی خود گفته بود: واشنگتن درخواست ورشو را برای حضور نظامی دائمی آمریکایی ها در لهستان مورد ارزیابی قرار می دهد.

وزیر دفاع لهستان نیز در عکس العمل به این مبحث اظهار کرد که تیم دو کشور ارزیابی های خود را در ارتباط با ایجاد یک پایگاه نظامی آمریکا در لهستان شروع نموده است.

انتهای پیام