چند کارشناس داوری فوتبال ایران بعد از سوت پایان بازی حساس شهرخودرو و استقلال ، قضاوت کاظمی را مورد بررسی قرار دادند که نظر آنها بر سر خطای پنالتی روی قائدی یکسان نبوده است. به گزارش خبرنما به نقل از تابناک ورزشی، در حالی که نادر جعفری داور قدیمی فوتبال خطایی روی قائدی از سوی […]

چند کارشناس داوری فوتبال ایران بعد از سوت پایان بازی حساس شهرخودرو و استقلال ، قضاوت کاظمی را مورد بررسی قرار دادند که نظر آنها بر سر خطای پنالتی روی قائدی یکسان نبوده است.

به گزارش خبرنما به نقل از تابناک ورزشی، در حالی که نادر جعفری داور قدیمی فوتبال خطایی روی قائدی از سوی مدافع شهرخودرو ندیده است، نوید مظفری می گوید بازیکن میزبان پای مهاجم استقلال را زده و پنالتی درست بوده است. در همین حال افراد دیگری همچون نوذر رودنیل پنالتی را درست تشخیص داده اند. کارشناسام دیگر هم به مرور در حال مصاحبه و اعلام نظر در مصاحبه با سایت ها هستند.

نادرجعفری: پنالتی استقلال اشتیاه بود

کارشناس داوری فوتبال ایران اعتقاد دارد پنالتی اعلام شده به سود استقلال در دیدار با شهر خودرو اشتباه بوده است.
نادر جعفری درباره قضاوت وحید کاظمی در دیدار تیم‌های شهر خودرو و استقلال اظهار داشت: داور قضاوت یکنواختی نداشت و نتوانست قضاوت خوبی داشته باشد. داور به روند بازی کمک نکرد و اجازه نداد تا بازی جذاب‌تری را شاهد باشیم. نیمکت هر دو تیم هم به قضاوت بازی اعتراض داشتند که این موضوع هم نشان از قضاوت ضعیف داور داشت.

وی در مورد پنالتی اعلام شده به سود تیم استقلال نیز گفت: به نظرم در این صحنه پنالتی روی قائدی اتفاق نیفتاد و داور به اشتباه پنالتی گرفت. درباره اینکه گل اول استقلال نیز مشکوک به آفساید بود، باید بگویم صحنه‌های تلویزیونی خیلی واضح نبود و نمی‌توان در مورد این صحنه به درستی نظر داد. جعفری همچنین درباره اعتراض نیمکت شهر خودرو به صحنه‌های مشکوک در محوطه جریمه استقلال، توضیح داد: به نظرم اتفاقی در محوطه جریمه استقلال رخ نداد و ادامه بازی در تمام صحنه‌ها درست بود.

اختلاف شدید کارشناسان داوری سر پنالتی استقلال

رودنیل: پنالتی استقلال درست بود
کارشناس قدیمی داوری فوتبال گفت: پنالتی استقلال مقابل شهرخودرو توسط کمک داور اعلام شد که کاملاً هم درست بود.
نوذر رودنیل در مورد نحوه قضاوت وحید کاظمی در بازی استقلال و شهرخودرو گفت: تیم داوری این مسابقه یعنی سیدوحید کاظمی، حسن زهیری و سعید قاسمی عملکرد خوب و بسیار قابل قبولی داشتند. تمامی کارت‌های زرد و خطا‌هایی که اعلام شد درست بود. در دقیقه ۱۵ مسابقه در محوطه جریمه استقلال هیچ خطایی رخ نداد و ادامه بازی کاملاً تصمیم درستی بود. در دقیقه ۴۰ مسابقه باز هم در محوطه جریمه استقلال هیچ خطایی رخ نداد، زیرا بازیکن شهرخودرو از عقب به بازیکن استقلال ضربه زد. فقط در دقیقه ۴۵ + ۳ کمک داور یک کرنر استقلال را به اشتباه ضربه دروازه اعلام کرد.

رودنیل در مورد اعلام خطای پنالتی برای استقلال گفت: در این صحنه داور مسابقه به دلیل سرعت زیاد بازی از صحنه جا ماند، اما کمک داور دوم بازی به درستی خطای پنالتی را اعلام کرد. کارشناسی داوری فوتبال با انتقاد از اعتراض مربیان به داور در جریان بازی تصریح کرد: مربیان هر دو تیم بار‌ها به تصمیمات داور معترض شدند این در حال یاست که این دو تیم فصل آینده آسیایی شوند آیا در آسیا هم می‌توانند چنین رفتاری داشته باشند اینگونه اعتراض‌ها برای ایران زشت است ضمن اینکه داور نباید از زمین بیرون رود و به نیمکت نشینان و مربیان کارت زرد نشان دهد بلکه باید مربیان باید دعوت کنند و به لب خط زمین بیایند و بعد به آن‌ها کارت نشان دهد.

نوید مظفری: پنالتی درست بود چون پای قائدی را زدند

نوید مظفری داور بازنشسته فوتبال ایران معتقد است پنالتی استقلال برابر شهر خودرو درست بود.

نوید مظفری،در خصوص قضاوت وحید کاظمی در دیدار شهرخودرو و استقلال گفت: داور قضاوت خوبی داشت و در همه صحنه‌ها حاضر بود و تصمیم‌های درستی گرفت.

وی افرود: در خصوص پنالتی گرفته شده برای استقلال باید بگویم که بازیکن شهرخودرو پای قایدی را زد و داور به درستی پنالتی گرفت. خطای منجر به گل شهرخودرو هم درست بود، اما در خصوص گل اول استقلال با این زاویه دوربین نمی‌توان نظر داد. تمام کارت زرد‌های داده شده درست بود و داور به خوبی با خاطیان بازی برخورد کرد.