مطلبی که در زیر می خوانید ارسالی از طرف یکی از خوانندگان می باشد: درست است که کشور در مرحله حساس و بحرانی است ولی هنوز پابرجاست اما گویا مشاورین املاک فکر میکنند مملکت صاحب ندارد. جهت اطلاع خدمتتان عرض میکنم که مدتی است بنگاه ها و مشاورین املاک استان شمال الخصوص در منطقه چمستان […]

مطلبی که در زیر می خوانید ارسالی از طرف یکی از خوانندگان می باشد:

درست است که کشور در مرحله حساس و بحرانی است ولی هنوز پابرجاست اما گویا مشاورین املاک فکر میکنند مملکت صاحب ندارد.

جهت اطلاع خدمتتان عرض میکنم که مدتی است بنگاه ها و مشاورین املاک استان شمال الخصوص در منطقه چمستان که حدودا طبق آمار ۷۲۰ مشاوراملاک هستند اقدام به اخاذی از خریداران ویلا در این منطقه میکنند به این صورت که بعد از پایان معامله بین خریدار و فروشنده و انجام مراحل قانونی ثبت و اسناد و تسویه با دهیاری ها و پرداخت درصد مشاورین املاک با خریدار تماس گرفته و مبلغ بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان تحت عنوان ورودی به روستا دریافت میکنند و تهدید میکنند در صورت عدم پرداخت مبلغ مورد آزار و اذیت و سرقت اموال قرار خواهید گرفت این مبلغ باید به یکی از اهالی روستا که هیچگونه سمت دولتی هم ندارد و روستا هم شهرکی هم نیست پرداخت گردد .

بعد از اعتراض هم اذعان میکنند که این مسئله مدت دو سال است که عرف شده است .سوال من : اولا این پول حرام است از نظر شرعی دوما : اخاذی جرم است و دیگر اینکه اگر قرار است پولی جهت عمران و آبادی یک روستا پرداخت شود مگر نباید دهیاران این پول را قانونا دریافت کنند ؟ چرا مشاورین املاک چمستان این مبلغ را به زور و تهدید دریافت میکنند آیا شهرداری و اداره مالیات هیچگونه نظارتی بر این مشاورین املاک ندارد؟ اگر شما با خریداران چند ماه گذشتته املاک این منطقه تماس بگیرید متوجه می شوید که این اخاذی به نام شهرداری حقیقت دارد.

سایت خبرنما اصل مطلب فوق را تایید و یا رد نمی کند ولی پیگیر موضوع می باشد چنانچه صحت داشته باشد گزارشی مفصل تر را برای روشن شدن موضوع ارایه خواهد داد. همچنانکه از دستگاههای نظارتی و ذیربط نیز انتظار می رود موارد گفته شده را بررسی کنند و نتیجه نهایی را نیز از طریق این رسانه اعلام کنند.