به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در گردهمایی معاونان غذا و داروی سراسر کشورافزود: مبحث دوا و اکتساب و کار پزشکی، وظیفه ای ملی و اجتماعی هست. کسی که این لباس را بر تن کرده باید به بزرگان این رشته و سوابقی که آنان در ذهن مردم ایجاد نموده اند، […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در گردهمایی معاونان غذا و داروی سراسر کشورافزود: مبحث دوا و اکتساب و کار پزشکی، وظیفه ای ملی و اجتماعی هست. کسی که این لباس را بر تن کرده باید به بزرگان این رشته و سوابقی که آنان در ذهن مردم ایجاد نموده اند، تاسی کند در نتیجه اگر امروز کسی احتکار کرد، زیرمیزی گرفت، دوا را تحویل نداد یا به قیمتی بالاتر از سقف تعیین شده فروخت، جرمش چندین برابر می باشد چون که شرایط فعلی،عادی نیست.

تامین دوا، مواد اولیه، واکسن، امکانات پزشکی و عرضه خدمات کم نقص در این حوزه جزء وظایف همه ماست. بی تردید شرایط مان متمایز خواهد گردید چون که با کمبودهای احتمالی ارز، مشکلات ذی ربط به مبدل ارز مورد احتیاج علاوه بر این معضلاتی در حوزه جابه جایی ارز رو به رو خواهیم گردید.

وی دنبال کرد: امکان دارد هزینه تمام شده برای بعضی شرکت های داخلی افزایش یابد و طبعا در این زمینه مقاومت هایی در شورای عالی بیمه و هیات وزیران وجود خواهد داشت که توان دارد مشکلاتی را در تامین دوا واکسن و ملزومات پزشکی ایجاد کند اما باید بدانیم که تمام این مباحث، مباحث داخلی هست و ما را مسوول کرده اند که اذن ندهیم برای مردم نگرانی پیش آید.

وزیر بهداشت اضافه کرد: از منظر اغراض کلی که استمرار آرمان هاست نیز باید به نحوی نقش آفرین باشیم که بتوانیم نقشه دشمن ها را نقش بر آب کنیم. ما باید از تمام هوش و توان مان استفاده نماییم تا مردم در ماه های آینده با پایین ترین مشکل رو به رو گردند.

در راستای واردات نیز در راستای توزیع و نظارت باید با کمک معاونان غذا و دوا به درنهایت قابل قبولی از نگاه مردم برسیم. در همین راستا لازم هست اطلاعات کامل از منطقه خودتان را به ستاد اعلام کنید.

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت ستاد تدابیر مخصوص در وزارت بهداشت به دبیری دکتر دیناروند و عضویت معاونان وزارت بهداشت و بازرسی کل این وزارتخانه،اظهارکرد: این ستاد تقریبا در هر هفته تشکیل جلسه می دهد و یکی از وظیفه ها آن اطلاع از کمبودهای احتمالی هست. معاونان غذا و دوا توان دارند کمک کنند تا اطلاعات کم نقصی به این ستاد داده گردد و بدین ترتیب بدانیم که چه کمبودهایی در پیش هست. بر همین اساس نظام اکتساب اطلاع و عکس العمل فوری را راه اندازی نموده ایم و تا ۱۰ روز آینده به شما ابلاغ خواهد گردید.

ادامه دارد