سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه ۲۹ تیرماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: به دنبال سیل فروردین ۹۸، حدود ۱۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در لرستان در حال اجرا است. وی تصریح کرد: خوشبختانه پروژه‌های مذکور از پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی برخوردارند، گرچه […]

سید موسی خادمی شامگاه یکشنبه ۲۹ تیرماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: به دنبال سیل فروردین ۹۸، حدود ۱۳۰۰ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان در لرستان در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه پروژه‌های مذکور از پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی برخوردارند، گرچه در مواردی هم  به دلایلی مثل صعب‌العبور بودن منطقه یا ضعیف بودن پیمانکار یا عدم استقبال پیمانکاران به دلیل تامین منابع اعتبار از محل اوراق و اسناد با زمان بازپرداخت چند ساله و دلایل این چنینی دچار مشکل هستند که تصمیماتی در خصوص تسریع در روند اجرای آنها نیز اتخاذ شد.

خادمی ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه ۱۳۰۰ پروژه مورد نظر تا پایان سال تکمیل شوند، گفت: برخی دیگر از پروژه‌ها به دلیل کامل نبودن اعتبار به صورت نیمه تمام باقی مانده که پیگیر اعتبار برای تکمیل آنها هستیم.

استاندار یکی دیگر از موارد مهم مطرح شده در جلسه امروز را لایروبی رودخانه‌های استان عنوان کرد و افزود: این موضوع از چند نظر مهم است هم برای تاسیساتی که اطراف رودخانه‌ها قرار دارند مثل جاده‌ها، تاسیسات آب، برق و گاز و همچنین روستاهای مجاور رودخانه‌ها و از نظر مهندسی خود رودخانه‌ها و مسیر جریان آب آنها که لایروبی در این زمینه بسیار مهم است و امروز مصوب شد امور آب استان و اداره کل راهداری با همکاری نقاطی که مشکل دارند را شناسایی و نسبت به مهندسی رودخانه و هدایت مسیر آن اقدام کنند.

وی در خصوص آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان گفت: لرستان در بین استان‌های کشور با توجه به اینکه بیشترین جنگل‌های زاگرس را دارد، خوشبختانه به دلیل اقداماتی که در این زمینه انجام شده، میزان آتش‌سوزی‌ها نسبتا پایین بوده و لازم است در این زمینه هوشیار بوده و مراقبت‌ها را بیشتر کنیم و مردم نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

خادمی یادآور شد: تاکنون در سطح استان ۵۸۰ هکتار آتش‌سوزی داشته‌ایم که عمدتاً در مراتع انجام شده و جنگل تقریباً سالم مانده است.

استاندار لرستان در پایان خبر از برگزاری مانور آمادگی در مقابل زلزله ۷-۶ ریشتری در شهر خرم‌آباد داد که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

در این جلسه همچنین برخی از موارد خاص پروژه‌های عمرانی و افرادی که خسارت دیده‌اند مطرح و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

انتهای پیام