علیرضا تابش شنبه ۷ دی‌ماه در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی روستای سیف‎آباد بردسکن برای خانواده‌های خسارت‌دیده در سیل ابتدای سال جاری، عنوان کرد: علاوه بر استان‌های لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران، ایلام به بسیاری از استان‌های دیگر خسارت وارد شد و همه ۲۵ استان خسارت دیده در برنامه بازسازی قرار گرفتند. وی ادامه داد: به دلیل […]

علیرضا تابش شنبه ۷ دی‌ماه در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی روستای سیف‎آباد بردسکن برای خانواده‌های خسارت‌دیده در سیل ابتدای سال جاری، عنوان کرد: علاوه بر استان‌های لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران، ایلام به بسیاری از استان‌های دیگر خسارت وارد شد و همه ۲۵ استان خسارت دیده در برنامه بازسازی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: به دلیل این که استان خراسان رضوی در مصوبه اولیه دولت نبود؛ مجدد برآورد خسارت گردید و پیوست هیئت دولت اصلاح شد و این استان با اعتبار تخصیص یافته از سوی دولت شامل ۶۵ هزار واحد مسکونی احداثی و بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تعمیراتی شد.

تابش بیان کرد: امروز شاهد بهره‎برداری ۱۲۰۰ واحد احداثی از سه هزار واحدی که خسارت دیدند و باید احداث می‎شدند، هستیم و یک هزار واحد دیگر به اتمام رسیده و در مراحل پایانی قرار دارند.

وی گفت: در این شرایط اقتصادی دولت برای بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل بهار ۴۹ هزار میلیارد ریال اختصاص داد که در شرایط دشوار کنونی کار فوق‌العاده‌ای است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین افزود: بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض از سوی دولت اختصاص یافت که ۱۰۰ درصد آن نیز تخصیص یافته و این موجب شد بتوانیم به سرعت کارها را انجام دهیم.

وی اظهار کرد: زمان سیلاب برای مناطقی که دچار سیل‌زدگی شدند ۷۹۰ میلیارد تومان طرح عمرانی تعریف کردیم که همه اعتبارات مورد نیاز تخصیص یافت و ۱۰۰ درصد آن از سوی خزانه پرداخت شد.

تابش گفت: سعی می‎شود تا پایان امسال بخش عمده‌ای از بازسازی را در مناطق سیل‌زده به اتمام برسانیم و واحدهایی که امروز افتتاح گردید از سهم ۱۵ هزار واحدی است که باید احداث شوند.

اختصاص سالیانه ۴۰ هزار میلیارد تومان برای دهیاری‌های سراسر کشور

در ادامه نماینده مردم کاشمر، خلیل‎آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید در این سال‌ها نگاه ویژه‎ای به روستاها داشته است، براساس آمار بودجه‎ای که برای روستاها در نظر گرفته شده بیش از ۲۵ برابر همه ادوار گذشته بوده است.

بهروز بنیادی بیان کرد: سالیانه بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان فقط برای دهیاری‌های سراسر کشور هزینه شده است، اکنون شاهد برطرف شدن دغدغه‎های روستاییان در خصوص گاز، زیرساخت، اینترنت، آب آشامیدنی و… هستیم.

وی عنوان کرد: امروز همه امکانات رفاهی به نسبت وارد روستاها شده و در ثروت آفرینی برای کشاورزان ‎و مردم روستاها گام‎های موثری برداشته می‎شود.

انتهای پیام