غلامرضا گلپایگانی در گفت وگو با ایسنا، در مورد افزایش محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مورد مکاتبه‌ای از طریق سپاه حفاظت مجلس با شهرداری منطقه ۱۲ انجام شده است، گفت: براساس این نامه،  حلقه و رده حفاظتی  سوم مجلس به حلقه دوم اضافه شده و برهمین اساس […]

غلامرضا گلپایگانی در گفت وگو با ایسنا، در مورد افزایش محدودیت ساخت و ساز در اطراف مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این مورد مکاتبه‌ای از طریق سپاه حفاظت مجلس با شهرداری منطقه ۱۲ انجام شده است، گفت: براساس این نامه،  حلقه و رده حفاظتی  سوم مجلس به حلقه دوم اضافه شده و برهمین اساس محدوده امنیتی افزایش یافته است.

وی افزود: براساس قانون، حرایم امنیتی همه نهادهای شهر باید در شاک (شورای امنیت کشور) به تصویب برسد و حتی اگر این مسئله محدودیتی برای املاک مردم ایجاد می‌کنند، می بایست هزینه این محدودیت را نهاد درخواست دهنده اعمال محدودیت،  پرداخت کند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران افزود: اینکه یک نهاد به تنهایی اعلام کند که رده حفاظتی اش از اساسی به حیاتی تبدیل شود  مطابق با قانون نیست چراکه  آیین نامه تعیین حرایم امنیتی شفاف و کامل است و باید محدوده به تصویب شاک برسد و در مورد مجلس نیز هنوز مصوبه ای نداریم، هرچند که بعد از اتفاق تروریستی مجلس، حساسیت ها در مورد امنیت مجلس تشدید شد  و اقدامات فیزیکی نیز پیرامون مجلس رخ داد.

وی ادامه داد: اتفاقا براساس آخرین جلسات که با حضور مسئولان مجلس و وزارت راه  برگزار شد، بحث این بود که از ضلع شمال مجلس محدوده را کاهش دهیم تا در خیابان مجاهدین اسلام منحصر شود و محدودیت ساخت و ساز، محدوده مسکونی  این ضلع برداشته شود و بحث افزایش مطرح نبوده است.

گلپایگانی ادامه داد: اما در کل اگر اتفاق جدیدی در مورد محدوده های حفاظتی بخواهد رخ دهد باید به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، پیش از این شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرده بود که محدودیت‌های بیشتری در خصوص ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی اعمال شده است و کلیه ساختمان‌ها تا شعاع حدود ۵۰۰ متری مشمول کنترل و ملاحظات ویژه در هنگام ساخت و ساز خواهند شد و  به کلیه ابنیه با محدودیت ارتفاعی سه طبقه (حداکثر ۱۰.۵ متر)  امکان ساخت و ساز داده می‌شد .

انتهای پیام