به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، شنیدن اخبار مربوط به جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناپدیدشده سعودی «مایه نگرانی» هست. معاون ترامپ نیز در این زمینه اظهار کرد: جهان آزاد حق دارد که جوابی بشنود. در همین حال، قانون گذاران جمهوری خواه و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، شنیدن اخبار مربوط به جمال خاشقجی، روزنامه نگار ناپدیدشده سعودی «مایه نگرانی» هست. معاون ترامپ نیز در این زمینه اظهار کرد: جهان آزاد حق دارد که جوابی بشنود. در همین حال، قانون گذاران جمهوری خواه و دموکرات نیز به گزارش خبرنما به نقل از ها در مورد به قتل رسیدن این روزنامه نگار سعودی عکس العمل نشان داده اند.

دونالد ترامپ در عکس العمل به اتفاقات حول ناپدید شدن خاشقجی اظهار کرد: دلواپس هستم. دوست ندارم این چیزها را بشنوم.

داستان های خیلی بدی در مورد این قضیه گفته می گردد. من آنان را دوست ندارم.

یک هفته از ناپدید شدن جمال خاشقجی بعد از ورود او به کنسولگری عربستان در استانبول می گذرد. واقعه ی ناپدید شدن این روزنامه نگار زمانی ابعاد پیچیده تری به خود گرفت که رسانه های بین المللی به نقل از مقامهای پلیس ترکیه این احتمال را مطرح نمودند که او در کنسولگری به قتل دست یافته هست. مقامهای سعودی این سخنان را «بی اساس» نامیده اند. ریاض در عین حال گفته هست یک تیم سیاسی را به آنکارا فرستاده و ولیعهد این کشور دستورات لازم را برای مشارکت با ترکیه صادر نموده هست.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا معتقد هست، این ماجرا «عمیقا مایه نگرانی» هست. پنس در حساب کاربری خود در توئیتر درج کرد: اگر صحت داشته باشد، روز اسف باری ست. خشونت بر علیه روزنامه نگاران در سراسر جهان، تهدیدی بر علیه آزادی رسانه ها و حقوق بشر هست. جهان آزاد حق دارد که جوابی بشنود.

باب کورکر، سناتور جمهوری خواه و ریاست کمیته ارتباطات بیگانه سنای آمریکا در توئیتر خود نوشته هست: به شخصه در مورد ناپدید شدن جمال خاشقجی با سفیر عربستان اظهار کرد وگو کرده ام. در حالی که در انتظار جواب هستیم، بدانید که ما به هر کشور بیگانه که روزنامه نگاران را هدف قرار دهد، عکس العمل درخور نشان خواهیم داد.

سناتور باب منندز، عضو ارشد حزب دموکرات در کمیته سیاست بیگانه سنا هم در توئیتر درج کرد: اگر ماجرا حقیقت داشته باشد، جامعه بین الملل باید به نحو یک پارچه دست به مجازات بزند.

سناتور منندز در عین حال اهتمام دارد که مایک پامپئو، وزیر خارجه کشورش باید به روشنی و با قدرت بر علیه خاموش کردن کنشگران، مخالفان و روزنامه نگاران عرب موضع بگیرد.

سناتور جمهوری خواهاه، لیندسی گراهام گفته اگر واقعه ی به قتل رسیدن خاشقچی حقیقت داشته باشد، بهای سنگینی در انتظار آن خواهد بود؛ «چه از نظر اقتصادی و چه به نحو های دیگر».

سناتور گراهام تصریح نمود: اعتبار های ما باید سنگ بنای ارتباطات بیگانه ما چه با دشمنان و چه با هم پیمانان باشد.

انتهای پیام