وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه یورونیوز که مشروح آن به زودی منتشر خواهد شد، مواضع ایران را راجع به مذاکرات وین و دیگر موضوعات تشریح کرد. به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه یورونیوز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در گفتگوی اختصاصی با این شبکه با […]

امیرعبداللهیان: می‌توانیم در کمتر از چند ساعت در وین به توافق برسیم اگر ...

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی اختصاصی با شبکه یورونیوز که مشروح آن به زودی منتشر خواهد شد، مواضع ایران را راجع به مذاکرات وین و دیگر موضوعات تشریح کرد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه یورونیوز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در گفتگوی اختصاصی با این شبکه با تاکید به نزدیک شدن جمهوری اسلامی و طرف‌های غربی به حصول توافق در مذاکرات وین، نهایی شدن آن را منوط به انعطاف‌پذیری بیشتر آمریکا و اروپا دانست.

وزیر خارجه ایران در این گفتگوی تفصیلی با اشاره به این که جمهوری اسلامی در جریان مذاکرات وین که با هدف احیای برجام و رفع تحریم‌های آمریکا در جریان است، ابتکار عمل بالایی از خود به نمایش گذاشته و با انعطاف‌پذیری زیادی بر سر میز مذاکره حاضر شده، گفت: با وجود این که طرف غربی در طول این مذاکرات دشوار بارها احتمال ترک میز مذاکره را مطرح کرده ولی ما همواره تاکید کرده‌ایم که با جدیت بر سر میز مذاکره خواهیم ماند.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در حال حاضر نیز اگر می‌گوییم که بیش از هر زمان دیگری به حصول توافق نزدیک هستیم، به همین جهت است که به آمریکایی‌ها از طریق واسطه‌ها اطلاع داده‌ایم و به ۳ کشور اروپایی هم از سوی همکارانم در وین یا خودم گفته‌ایم که دیگر کاملا واضح است که نوبت شما فرا رسیده و زمان مشاهده ابتکار عمل و انعطاف‌پذیری طرف غربی است.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم اما هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند.

او افزود: ما فکر می‌کنیم اگر طرف غربی امروز واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم.

وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد: بنابراین، تعیین زمان دقیق توافق وابسته به انعطاف و ابتکار طرف غربی است.