به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ائتلاف سعودی پس از رایزنی ها با مقام های واشنگتن از آمریکا خواسته سوخت رسانی به جنگنده هایش در جریان عملیات جاری در یمن را متوقف کند. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) صبح امروز اعلام کرد، در راستای شروع تلاش های عربستان و کشورهای عضو ائتلاف سعودی در جهت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ائتلاف سعودی پس از رایزنی ها با مقام های واشنگتن از آمریکا خواسته سوخت رسانی به جنگنده هایش در جریان عملیات جاری در یمن را متوقف کند.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) صبح امروز اعلام کرد، در راستای شروع تلاش های عربستان و کشورهای عضو ائتلاف سعودی در جهت عمل مداوم برای بالا بردن توانمندی های نظامی و تقویت خودکفایی عربستان و ائتلاف عربی جدیدا توانسته استعداد خود در راستای سوخت رسانی هوایی به جنگنده ها و هواپیماهایش را بالا بردن دهد و به صورت مستقل عمل کند.

این ائتلاف خاطرنشان کرد، در این راستا با هم پیمانان خود در آمریکا مشورت کرده و از جانب آمریکایی خواسته در عملیات جاری در یمن دیگر سوخت رسانی به جنگنده هایش را متوقف کند.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در عین پشتیبانی از این تصمیم عربستان خاطرنشان کرد، نقش آمریکا در یاری به ائتلاف سعودی و نیروهای مزدور منسوب به دولت استعفا داده یمن برای کاهش آنچه تعداد تلفات “غیرنظامیان” و “گسترش دایره تلاش های انسانی” جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در عین پشتیبانی از این تصمیم عربستان خاطرنشان کرد، نقش آمریکا در یاری به ائتلاف سعودی و نیروهای مزدور منسوب به دولت استعفا داده یمن برای کاهش آنچه تعداد تلفات “غیرنظامیان” و “گسترش دایره تلاش های انسانی” دانست، ادامه می یابد.

ماتیس در اطلاعیه ای همدستی با ائتلاف سعودی در انجام جنایت هایش و حضور در منطقه را این چنین توجیه و مدعی شد: آمریکا و ائتلاف سعودی برای ایجاد ارتش “قانونی” یمن برای” دفاع از ملت این کشور” ماتیس در اطلاعیه ای همدستی با ائتلاف سعودی در انجام جنایت هایش و حضور در منطقه را این چنین توجیه و مدعی شد: آمریکا و ائتلاف سعودی برای ایجاد ارتش “قانونی” یمن برای” دفاع از ملت این کشور” و تامین مرزهایش و همکاری در مبارزه با داعش و القاعده در یمن و منطقه همکاری خواهند کرد.

در این راستا روزنامه واشنگتن پست قبل تر نوشته بود، آمریکا عملیات سوخت رسانی به هواپیماهای ائتلاف سعودی را در یمن متوقف خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه، این تحرک پشتیبانی قابل بحث آمریکا از عربستان در جنگ بیشتر از سه ساله یمن را خاتمه خواهد داد.

این گام در وسط انتقادها از کارکرد عربستان در جنگ یمن برداشته شده و قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه خواستار توقف فروش جنگ افزار آمریکا به ریاض و توقف سوخت رسانی به هواپیماهای ائتلاف سعودی گردیدند.

 

علاوه بر این قبل تر دو مسؤول آمریکایی که اسمشان را فاش نکرده بودند، تاکید کردند، عربستان و آمریکا مسئله توقف سوخت رسانی را ارزیابی می کنند و این تصمیم را در نهایت عربستان می گیرد.

انتهای پیام