به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، امید پارسایی‌فر عصر یکشنبه در نشست گروه نمایشی «کفش‌های بانو علیا» که به مناسبت دهه فجر به روی صحنه رفت، اظهار داشت: امروزه در شرایطی که دنیا درگیر بیماری عمومی است این هنر بوده که همه ما را کنار هم جمع کرده است زیرا هنر جاذبه و […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، امید پارسایی‌فر عصر یکشنبه در نشست گروه نمایشی «کفش‌های بانو علیا» که به مناسبت دهه فجر به روی صحنه رفت، اظهار داشت: امروزه در شرایطی که دنیا درگیر بیماری عمومی است این هنر بوده که همه ما را کنار هم جمع کرده است زیرا هنر جاذبه و مغناطیسی دارد که می‌تواند فراتر از هر چیزی زنده بماند.

وی با اشاره به اینکه این گروه نمایشی، از هنرجویان کارگاه بازیگری حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر تشکیل شده است، افزود: امر آموزش و کشف استعدادهای جوان برای حوزه هنری حائز اهمیت است.

پارسایی فر با بیان اینکه امروزه هنر واکنش دهنده و متعهد اولویت دارد، اشاره کرد: هنرمند باید با آگاهی و مطالعه آثار گذشتگان نسبت به اتفاقات روز جامعه واکنش نشان دهد و هنرمندان موتور هوشمند واکنش دهنده در برابر حوادث و اتفاقات و مسائل جامعه هستند.

وی با اشاره به فعالیت گروه نمایشی «کفش های بانو علیا»، افزود: هنرمند باید با آگاهی نسبت به اتفاقات روز واکنش دهد و نقطه قوت گروه نمایش به کارگردانی حشمت اله غضنفر، این بوده که نسبت به تاریخ ایران و دسیسه‌های معاند با انقلاب اسلامی و قدرت استعماری بیگانگان در حد توان خودش با زبان طنز واکنش نشان داده است و این امر، هوشیاری گروه را نشان می‌دهد.

پارسایی فر با اشاره به درگذشت محمد علی کشاورز، هنرمند پیشکسوت تئاتر، خاطرنشان کرد: در هنر امروز باید به واسطه ترکیبی از تجربه هنرمندان پیشکسوت و دانش معاصر، آثار واکنش دهنده تولید کرد.

وی با پیشنهاد تقویت تولید تله تئاتر، عنوان کرد: ثبت و ماندگاری تئاترهای خوب و ارزشمند به صورت تله تئاتر، در این شرایط همه گیری کرونا می‌تواند باعث زنده نگاه داشتن هنر تئاتر باشد.

در پایان نشست از کارگردان، بازیگران و عوامل گروه نمایش «کفش های بانو علیا» توسط رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر تقدیر شد.