آفتاب‌‌نیوز : کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۴۸۰۲ نفر رسید. به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‌نیوز؛ جهانپور همچنین گفت: متاسفانه در طول […]

آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۲۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۴۸۰۲ نفر رسید.

به گزارش خبرنما به نقل از آفتاب‌نیوز؛ جهانپور همچنین گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تا امروز ۵۲۹۷ نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.  تا امروز ۶۰۹۶۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.  ۳۳۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۳۶۵ هزار و ۷۲۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا؛ یک اردیبهشت

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۲ اردیبهشت ۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

این جدول در حال تکمیل است

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
۱ آذربایجان شرقی        
۲ آذربایجان غربی        
۳ اردبیل        
۴ اصفهان        
۵ البرز        
۶ ایلام        
۷ بوشهر ۲ ۱۱ ۱۰۸ ۱۶۹
۸ تهران        
۹ چهارمحال و بختیاری        
۱۰ خراسان جنوبی ۸ ۴۲ ۴۰۵  ۴۶۱
۱۱ خراسان رضوی        
۱۲ خراسان شمالی        
۱۳ خوزستان ۹۲ ۱۶۹ ۱۳۸۳ ‭۱۷۸۳‬
۱۴ زنجان      
۱۵ سمنان        
۱۶ سیستان‌وبلوچستان        
۱۷ فارس ۹۵ ۷۱ ۶۶۶ ۲۸۲۴
۱۸ قزوین        
۱۹ قم        
۲۰ کردستان ۳۹ ۱۰۸  ۵۶۱ ۱۰۱۵
۲۱ کرمان        
۲۲ کرمانشاه ۳۹ ۶۱   ۸۹۰
۲۳ کهگیلویه و بویراحمد        
۲۴ گلستان        
۲۵ گیلان        
۲۶ لرستان        
۲۷ مازندران        
۲۸ مرکزی        
۲۹ هرمزگان        
۳۰ همدان        
۳۱ یزد        

***

آمار مبتلایان در استان کرمانشاه به ۸۹۰ نفر رسید/ ۶۱ تن جان باختند

طبق اعلام ستاد مدیریت کرونا در استان کرمانشاه تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ به ۸۹۰ نفر رسید. همچنین ۶۱ نفر نیز به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این آمار فقط مربوط به افرادی است که PCR آن‌ها مثبت اعلام شده است.

«دکتر شکیبا» سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در کرمانشاه، اظهار داشت: با شناسایی ۳۹ مورد جدید بیماران مبتلا به کرونا که ۱۱ مورد آن مربوط به بیماران بستری و ۲۸ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است، تعداد مبتلایان به این بیماری در استان کرمانشاه به ۸۹۰ نفر رسید و متاسفانه از این تعداد، ۶۱ نفر جان باختند. از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۴۳۰ نفر جزو بیماران بستری و ۴۶۰ نفر نیز جزو بیماران سرپایی هستند.

شکیبا ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا به استان تا امروز دو هزار و ۵۳ نفر بستری شدند که از این تعداد یک هزار و ۸۵۳ نفر ترخیص شده و ۱۳۸ نفر نیز در حال حاضر در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند.

۲ مورد جدید از ابتلا به کرونا در استان بوشهر شناسایی شد

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با بهبودی قطعی ۴ بیمار دیگر مجموع افرادی که تاکنون در استان بوشهر از ویروس کرونای جدید به‌طور کامل رهایی یافته‌اند به عدد ۱۰۸ رسید.

سعید کشمیری ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: بر اساس اعلام آزمایشگاه کرونا، ۲ نفر دیگر نیز به لیست مبتلایان به کرونا در استان بوشهر افزود شد تا تعداد کل افراد مبتلا شد به این ویروس تا امروز به ۱۶۹ نفر افزایش یابد.

وی بابیان اینکه دو بیمار جدید در حال حاضر در بیمارستان بستری و تحت مراقبت قرار دارند، افزود: از دو بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یک بانوی ۴۳ ساله ساکن شهرستان جم و یک آقای ۳۸ ساله اهل تنگستان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند خاطرنشان کرد: از ۱۶۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون ۱۰۸ نفر از بیماری بهبودی کامل یافته، ۴۳ نفر نیز با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند و هفت بیمار دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

شمار مبتلایان به کرونا در کردستان از مرز ۱۰۰۰ نفر گذشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش شمار مبتلایان به کرونا به یک هزار و ۱۵ در استان خبر داد.

فرزین رضاعی اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ نمونه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در استان انجام شده که از این تعداد  یک هزار و ۱۵ مورد مثبت و یک هزار و ۱۹۰ مورد نیز منفی  اعلام شده است.

 وی ضمن اعلام شناسایی ۳۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد مبتلایان به کرونا به تفکیک شهرستان را در سقز ۲۶۵ مورد، در  بانه  ۱۳۹، سنندج ۲۳۹، در کامیاران  ۵۲ نفر، در قروه ۸۰، در مریوان  ۶۶ نفر، دیواندره  ۵۸ مورد، بیجار ۴۵ نفر، در دهگلان ۵۵ و در سرواباد ۱۶  نفر عنوان کرد. از ابتدای شیوع این بیماری در استان تاکنون ۵۶۱ نفر بهبود یافته‌اند.
 
رضاعی آمار فوت‌شدگان بیماری کرونا در استان از ابتدا تاکنون را ۱۰۸  مورد برشمرد و افزود: از این تعداد ۳۲ نفر در سقز، ۱۷ نفر در قروه، دربانه ۱۵ نفر،   ۱۹ نفر در سنندج، در مریوان پنج نفر، در بیجار هفت نفر، هشت نفر در کامیاران، یک نفر در دهگلان و در دیوانده چهار نفر  اعلام شده است.

۹۵ مورد جدید مبتلا به کرونا در فارس شناسایی شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، هزار و ۷۳ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان بررسی شده است، گفت: از این تعداد، ۹۵ مورد مثبت تشخیص داده شده است.

عبدالرسول همتی با اشاره به شناسایی ۹۵ موارد جدید ابتلا، کرونا اظهار داشت: آمار مبتلایان کرونا در فارس به دو هزار و ۸۲۴ نفر رسیده که این عدد بیانگر آن است آمار مبتلایان رو به افزایش است.

وی با ابراز تاسف از مرگ یکی از مبتلایان شهر شیراز طی روز گذشته تاکنون، افزود: با مرگ این هم استانی که به دلیل سن بالا در گروه پرخطر قرار داشت، موارد فوتی در استان به ۷۱ نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه در ادامه آمار قرنطینه خانگی مبتلایان در استان را هزار و ۵۳۹ نفر اعلام کرد و ادامه داد: ۶۶۶ نفر نیز با بهبودی کامل از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

وی با تفکیک آمار مبتلایان در استان فارس طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳ مورد را مربوط به شیراز؛ ۱۶ مورد پاسارگاد؛ ۸ مورد کوهچنار؛ ۷ مورد خرم بید؛ ۵ مورد آباده؛ اقلید و فیروزآباد هرکدام ۴ مورد؛ مرودشت و ارسنجان هرکدام ۲ مورد؛ کوار، ممسنی، نی ریز، مهر، بیضا و سرچهان هر کدام یک مورد اعلام کرد. هشت مورد از مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان بوده اند.

آخرین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خوزستان/شناسایی ۹۲ مورد جدید

علی احسانپور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۲ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در خوزستان شناسایی شد.

وی افزود: موارد جدید به تفکیک شامل ۴۲ مورد اهواز، ۱۶ مورد باغملک، ۶ مورد دشت‌آزادگان، شوشتر و هویزه هر کدام ۴ مورد، باوی، آبادان و خرمشهر هر کدام ۳ مورد، هفتکل، حمیدیه و دزفول هر کدام ۲ مورد و شهرستان‌های ایذه، رامشیر، شوش، بهبهان و شادگان هر کدام یک مورد بوده است. در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داد تا فوت شدگان به ۱۶۹ نفر افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۳۱ بیمار در مراکز درمانی استان تحت درمان هستند و خوشبختانه تاکنون ۱۳۸۳ نفر پس از بهبودی از مراکز بیمارستانی استان ترخیص شدند.

بهبود ۴۰۵ بیمار کرونایی در خراسان‌جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه مجموع مبتلایان کرونا در استان به ۴۶۱ نفر رسید، بیان داشت: از مجموع مبتلایان ۴۰۵ بیمار با حال عمومی خوب ترخیص و ۱۴ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند.

محمد دهقانی در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در خراسان‌جنوبی با شناسایی هشت مورد جدید به ۴۶۱ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ آزمایش مشکوک به کرونا در استان انجام شد که از این تعداد هشت مورد مثبت بوده، بیان داشت: از هشت مورد ابتلای جدید یک نفر در بیرجند، یک نفر نفر قاین، یک نفر درمیان، یک نفر طبس و چهار نفر در سرایان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرد: در مجموع از روز اول تاکنون دو هزار و ۴۲ مورد آزمایش از افراد مشکوک به کرونا در استان خراسان‌جنوبی انجام شد که از این تعداد یک هزار و ۵۸۱ نفر تست‌شان منفی و ۴۶۱ نفر جواب تست‌شان مثبت اعلام شد.

دهقانی به آمار مبتلایان کرونا به تفکیک شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: طبس ۱۳۹ مورد، بیرجند ۱۲۹ مورد، قاین ۶۰ مورد، زیرکوه ۳۸ مورد، فردوس ۲۳ مورد، سرایان ۲۵ مورد، بشرویه ۱۹ مورد، درمیان ۱۳ مورد، سربیشه هفت مورد، نهبندان چهار مورد و خوسف نیز چهار مورد ابتلا به کرونا داشته است.

وی با بیان اینکه از مجموع مبتلایان ۴۰۵ بیمار با حال عمومی خوب ترخیص و ۱۴ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند، مطرح کرد: همچنین ۴۲ بیمار بر اثر ابتلا به کرونا در استان فوت شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بخش دیگری از سخنانش به ماه مبارک رمضان و بیانات مطرح شده در خصوص روزه‌داری اشاره کرد و گفت: روزه‌داری در افراد سالم که هیچ بیماری خاصی ندارند، نه تنها سیستم ایمنی بدن را تضعیف نمی‌کند بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

دهقانی با بیان اینکه افراد زیر ۶۵ سال که بیماری خاصی ندارند و در سلامت کامل هستند به‌راحتی می‌توانند به این وظیفه الهی عمل کنند، تبیین کرد: سایر افرادی که دارای بیماری خاصی هستند مانند سال‌های گذشته باید با پزشک معالج خود مشورت کنند تا با نظر وی از مضرر بودن یا بی‌ضرر بودن روزه در این شرایط اطمینان حاصل کنند.

وی به وضعیت افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده و یا دوره نقاهت خود را می‌گذرانند، اشاره کرد و افزود: افرادی که به این بیماری مبتلا شده و بهبود یافته‌اند، اگر دوره نقاهت این بیماری را پشت سر گذاشته‌اند و مشکل خاصی ندارند، منعی برای روزه‌داری ندارند.