به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (دوشنبه) در نشست با رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح نمود: دستگاه های متفاوت به جای تحقق اغراض تعیین شده در برنامه های توسعه ای، اهتمام دارند اغراض خود را اجرایی کنند و این به معنای انحراف مراجع کشور هست. ریاست اتاق بازرگانی ایران با […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی امروز (دوشنبه) در نشست با رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح نمود: دستگاه های متفاوت به جای تحقق اغراض تعیین شده در برنامه های توسعه ای، اهتمام دارند اغراض خود را اجرایی کنند و این به معنای انحراف مراجع کشور هست.

ریاست اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه یارانه ای که در قالب ارز ۴۲۰۰ تومان هم پرداخت می گردد به اقشار عارضه پذیرنمی رسد، تصریح کرد: باید شیوه استفاده از مراجع کشور برای پشتیبانی از این اقشار را تغییر دهیم.

مرتضی الله داد – معاون اقتصادی اتاق بازرگانی ایران – نیز در ادامه این جلسه از کاهش درآمدهای سال آینده اطلاع داد و خواستار توجه مخصوص دولت به این مبحث هنگام تدوین بودجه گردید.

وی علاوه بر این درخواست کرد که در انتخاب مسئولان شرکت های عمومی غیردولتی، شایسته سالاری ملاک قرار گیرد. از سویی برنامه های این شرکت های دولتی باید ارزیابی گردد تا هرگز این شرکت ها حیات خلوت وزرا گردد.

الله داد معافیت های مالیاتی نهادهای عمومی غیردولتی را نیز مورد اهتمام قرار داد و از هم راستایی دولت و مجلس با توجه به شرایط پیش رو پشتیبانی کرد.

خارج شدن دولت از تصدی گری مساله دیگری بود که معاون اقتصادی اتاق ایران به آن اشاره نمود.

محمد لاهوتی – ریاست کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران – نیز از خودتحریمی ها حرف زد و تصریح کرد: دولت باید پیش از اینکه بخشنامه ای صادر گردد، نظر بخش خصوصی را بخواهد.

این فعال اقتصادی نیز آمار و اطلاعاتی که دراختیار دولت قرار می گیرد را جعلی قرائت کرد و دنبال کرد: از افزایش میزان صادرات خبر می دهید اما آنچه حقیقت دارد، حاکی کاهش صادرات و تولید در کشور هست.

دولت به این نکته توجه نمی کند که صادرکننده دارای تعهد هست و باید بر طبق قرارداد خود با طرف مقابل عمل کند. چه طور میتوان بدون درنظر گرفتن این مساله صادرات را ممنوع کرد.

انتهای پیام