عصر ایران-  کمپانی هیوندای از یک شاسی بلند ۳ ردیف صندلی جدید با نام آلکازار ویژه بازار هند رونمایی کرد. این خودرو براساس کراس اوور ۵ نفره کرتا توسعه یافته که طبیعتا فاصله بین محورهای آن برای جانمایی ردیف سوم صندلی افزایش یافته است. فاصله بین محورهای آلکازار هم اکنون برابر با ۲۷۶۰ میلیمتر است […]

عصر ایران-  کمپانی هیوندای از یک شاسی بلند ۳ ردیف صندلی جدید با نام آلکازار ویژه بازار هند رونمایی کرد. این خودرو براساس کراس اوور ۵ نفره کرتا توسعه یافته که طبیعتا فاصله بین محورهای آن برای جانمایی ردیف سوم صندلی افزایش یافته است. فاصله بین محورهای آلکازار هم اکنون برابر با ۲۷۶۰ میلیمتر است که در مقایسه با کرتا ۱۵۰ میلیمتر افزایش را نشان می دهد. البته اوور هنگ عقب آن نیز کمی کشیده تر شده است.

برای آشنایی با هیوندای کرتا جدید این لینک را مطالعه کنید.

هیوندای در راستای بهبود قسمت دماغه توجه ویژه ای به عناصر کرومی داشته است؛ بدین ترتیب گریل(جلوپنجره) و قاب ضخیم آن در قسمت پایین از فاصله دور جلب نظر می کند. چراغ های اصلی نیز که الگوی متفاوتی دارند تا این محصول کمتر به شاسی بلندهای موفق قبلی هیوندای مانند پالیسید و سانتافه شباهت داشته باشد و برچسب کپی و تکرار را نپذیرد.

آلکازار در تریم های ۶ نفره و ۷ نفره قابل سفارشش است که در نمونه ۶ نفره صندلی ردیف دوم در کلاس کاپیتانی ارائه می شوند. اما در نمونه ۷ نفره در ردیف دوم از یک صندلی نیمکتی استفاده می شود. در هر دو تریم؛ صندلی ردیف دوم با دکمه قابلیت تا شدن دارند تا دسترسی به ردیف سوم فراهم شود.

از امکانات کابین می توان به نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم تهویه اتوماتیک و … اشاره کرد.

در بخش پیشرانه نیز از نمونه ۲ لیتری ۴ سیلندر با ۱۵۷ اسب بخار خروجی و گشتاور ۱۹۲ نیوتن متر استفاده شده است. خودرو طی ۱۰ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد.

همچنین یک تپنده توربودیزل نیز بصورت آپشن برای آلکازار ارائه می شود که ۱۱۳ اسب بخار خروجی و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد.

هر دو مدل پیشرانه با جعبه دنده ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک قابل سفارش است.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *هیوندای الانترا ۲۰۲۱؛ متفاوت ترین نسل یک محصول پرفروش جهانی(+تصاویر) *رونمایی از هیوندای آزرا ۲۰۲۰/ گرانترین مدل ۳۸ هزار دلار (+فیلم و تصاویر) *بررسی ویژه هیوندای سوناتا مدل ۲۰۲۰ (+فیلم و تصاویر) *مقایسه دو آسیایی: هوندا “سیویک Si” و هیوندای “الانترا اسپرت” در مدل های ۲۰۱۹ (+تصاویر) *اپتیما ۲۰۲۱ معرفی شد/ تجربه ای متفاوت با کیا موتورز(+فیلم و تصاویر)