رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان گلستان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی کشتی گورش به مدت دو روز زیر نظر فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور و با همکاری اداره ورزش و جوانان استان گلستان در گنبدکاووس برگزار می‌شود. رضا محمدخانی بیان کرد: این مسابقات […]

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان گلستان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مسابقات بین‌المللی کشتی گورش به مدت دو روز زیر نظر فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کشور و با همکاری اداره ورزش و جوانان استان گلستان در گنبدکاووس برگزار می‌شود.

رضا محمدخانی بیان کرد: این مسابقات با حضور تیم‌هایی از کشورهای افغانستان، ترکمنستان و آذربایجان و تیم ملی الف و ب ایران و تیم منتخب گلستان در حال برگزاری است. متاسفانه تیم اعزامی از کشور پاکستان به علت سیل اخیر استان سیستان و بلوچستان امکان ورود از طریق مرزهای زمینی را نیافت و در این بازی‌ها حضور ندارد.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات در پنج وزن ۷۴، ۸۲، ۹۰، ۱۰۰ و ۱۰۰+ کیلوگرم برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی گورش گنبدکاووس افزود: برای هر وزن در مجموع هزار دلار جایزه در نظر گرفته شده به اینصورت که به نفرات اول هر وزن، هزار دلار، نفرات دوم سیصد و به نفرات سوم دویست دلار جایزه تعلق می‌گیرد.

محمدخانی، هدف از برگزاری این مسابقات را معرفی و حمایت از انواع کشتی‌های سنتی دانست و گفت: کشتی گورش به علت دارا بودن چارت بین‌المللی در میان کشتی‌های سنتی، ظرفیت بالایی برای حمایت دارد.

خبرنگار: جمیل قزلجه

انتهای پیام