به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مرتضی براری در سمینار نجوم و گردشگری فضاپایه  در نیاسر اظهار کرد: در ماه های گذشته با تشکیل تیم های مکرر در پی فعال سازی بازار مناسب برای شکل گیری این اپراتور در کشور و علاوه بر این تدوین بسته حمایتی دولت در این زمینه بوده ایم. وی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مرتضی براری در سمینار نجوم و گردشگری فضاپایه  در نیاسر اظهار کرد: در ماه های گذشته با تشکیل تیم های مکرر در پی فعال سازی بازار مناسب برای شکل گیری این اپراتور در کشور و علاوه بر این تدوین بسته حمایتی دولت در این زمینه بوده ایم.

وی اضافه کرد: توسعه زیرساخت ها، کلیدی ترین شاخص در توسعه بازار هست، که دولت ها در آن نقش بنیادی دارند و به منظور ایجاد زمینه رشد و توسعه اکتساب و کار، حوزه فضایی از این قاعده مستثنی نیست.

وی تصریح نمود: تأمین عکس ها ماهواره ای با رزولوشن یک متر از دو مسیر، تأمین ماهواره سنجش ملی و علاوه بر این تأمین عکس ها به طور مستقیم از ماهواره های بیگانه و آزاد سازی های غیرحاکمیتی موجود که آرشیو غنی از عکس ها ۴۰ سال گذشته هست در دستور کار دولت قرار دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر، بیشتر از ۶۰ اپراتور ماهواره ای در جهان و ۱۱ اپراتور در منطقه فعال می باشند که طبق گزارش های بین المللی دارای بالاترین اعتبار افزوده و برگشت سرمایه در کل زنجیره اعتبار بخش فضایی دنیا هست.

ریاست سازمان فضایی کشور اضافه کرد: فضا، بستری مناسب برای توسعه مشارکت های بین المللی هست و کلیدی ترین دغدغه این سازمان برقرار کردن رابطه بین دو حوزه کاربردی و فناوری اطلاعات و ارتقاء جایگاه این دو مقوله درکشور هست.

انتهای پیام