مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد؛ آخرین مهلت انتخاب نحوه مدیریت سهام عدالت تا ۸ خرداد ماه سالجاری آخرین مهلت انتخاب نحوه مدیریت سهام عدالت ۸ خرداد است، مردم می توانند با انتخاب روش مستقیم، سهام عدالت خود را مدیریت کنند، مردم می توانند روش مدیریت سهام را به دو […]

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد تشریح کرد؛ آخرین مهلت انتخاب نحوه مدیریت سهام عدالت تا ۸ خرداد ماه سالجاری

آخرین مهلت انتخاب نحوه مدیریت سهام عدالت ۸ خرداد است، مردم می توانند با انتخاب روش مستقیم، سهام عدالت خود را مدیریت کنند، مردم می توانند روش مدیریت سهام را به دو روش مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب کنند. در صورت انتخاب روش آزادسازی مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام بصورت مستقیم و بدون واسطه دولت و صندوق ها انجام می شود و خرید و فروش صورت می گیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدا به چگونگی ایجاد سهام عدالت اشاره کرده و گفت: بر طبق فرمان ۸ ماده‌ای مقام معظم رهبری در مورد اصل ۴۴ قانون اساسی، سهام عدالت تعریف شد و اخیراً ایشان فرمان داده‌اند که سهام عدالت آزادسازی شود، دولت نیز در همین راستا مشغول فعالیت است.
آرام به مبلغ هر برگه سهام عدالت اشاره کرده و اظهار کرد: برگه سهام عدالت برای برخی افراد ۱ میلیون تومان و برای برخی افراد ۵۳۲ هزار تومان است، در ابتدای طرح توزیع سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان به هر خانوار پرداخت می‌کردند، با توجه به اینکه طی این مدت ۱۰ سال، سود سالانه داده شده، سهام عدالت را به دو بخش تقسیم کرد، به اقشار ضعیف و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد ۱ میلیون تومان تعلق گرفت و به کارمندهای دولت عموماً ۵۳۲ هزار تومان تعلق گرفت.
آرام گفت: فعلاً امکان افزایش یک میلیون تومان وجود ندارد، بعضی از ۳۶ شرکتی که این سهام‌های عدالت در آنها سرمایه گذاری شده، با توجه به وضعیت اقتصادی، تولید، اشتغال، ترازنامه، سوددهی شرکت، میزان سودشان افزایش خواهد یافت، اما بهتر است دست به سهام خود نزنند تا چند سال آینده شرایط سوددهی بهتری پیدا کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اظهار کرد: آخرین مهلت انتخاب نحوه مدیریت سهام عدالت ۸ خرداد است، مردم می‌توانند با انتخاب روش مستقیم، سهام عدالت خود را مدیریت کنند، مردم می‌توانند روش مدیریت سهام را به دو روش مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب کنند. در صورت انتخاب روش آزادسازی مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام بصورت مستقیم و بدون واسطه دولت و صندوق‌ها انجام می‌شود و خرید و فروش صورت می‌گیرد.
آرام با اشاره به تدابیر دولت برای آزادسازی سهام عدالت افزود: در صورتی که سهام داران روش مستقیم را انتخاب نکنند، بصورت اتوماتیک سیستم روش مدیریت غیرمستقیم را برای این افراد انتخاب خواهد کرد.
وی در پاسخ به اینکه اگر کسی نیاز به این پول داشته باشد و بخواهد سهامش را بفروشد، گفت: کسی که به پول سهامش نیاز دارد، می‌تواند سهام خود را بفروشد و مشکلی ایجاد نخواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در اشاره به سهام دارانی که فوت شده‌اند افزود: کسانی که برگه‌های سهام عدالت داشته‌اند و فوت شده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دادگاه صالحه دادگستری، با ورود به بحث انحصار وراثت، وضعیت سهام خود را مشخص کنند.
آرام بیان کرد: در استان ما حدود ۵۶ هزار نفر سهام دار سهام عدالت هستند، پیش از این سهام عدالت توسط تعاونی‌های زیر نظر وزارت اقتصاد انجام می‌گرفت، هنوز صندوق‌های استانی می‌توانند امانت دار سهام مردم باشند. ولی مردم می‌توانند مدیریت سهام خود را بصورت مستقیم و بدون وساطت صندوق هامدیریت کنند.
آرام اظهار کرد: سهام عدالت در سالهای ۹۵، ۹۶، ۹۷ پرداخت شده است، و سود سال ۹۸ نیز تا روزهای آینده پرداخت خواهد شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: برای کسانی که قبلاً از قلم افتاده‌اند، و ثبت نام برای سهام عدالت نکردند یا جزو اقشار ضعیف جامعه هستند، فرزندان تازه به دنیا آمده دارند، هنوز دولت راهکاری پیش بینی نکرده است، ولی کمیته‌ای تشکیل داده تا موارد این چنینی را ساماندهی کند ولی تاکنون این کمیته به نتیجه نهایی نرسیده است.