وبسایت تابناک‌باتو: : زیادی از آثار هنری با گذشت زمان گرانقیمت‌تر شده و اعتبار بیشتری پیدا می‌کنند. علی رغم این، در بعضی شرایط نادر، آثار هنری با اعتبار، در اماکن بشدت عجیبی کشف شده اند، یکی از این مکان‌ها سطل آشغال هست. از تابلو‌ها گرفته تا مجسمه‌ها و تماثیل، در این گزارش با مشهورترین آثار […]

وبسایت تابناک‌باتو: : زیادی از آثار هنری با گذشت زمان گرانقیمت‌تر شده و اعتبار بیشتری پیدا می‌کنند. علی رغم این، در بعضی شرایط نادر، آثار هنری با اعتبار، در اماکن بشدت عجیبی کشف شده اند، یکی از این مکان‌ها سطل آشغال هست. از تابلو‌ها گرفته تا مجسمه‌ها و تماثیل، در این گزارش با مشهورترین آثار هنری که در مکان‌های مهجور و زباله‌ها یافت شده و میلیون‌ها دلار نرخ دارند آشنا گردید.

۱. مجسمه طلایی بودا مخفی شده در یک مجسمه گچی

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

مجسمه طلایی بودا مخفی شده در یک مجسمه گچیدر فرآیند جابه جایی مجسمه گچی بودا به خارج از معبد برای جاسازی آن در محل حفظ مهملات، مجسمه خطایی از دست کارگری افتاد و تکه تکه گردید. اما این اتفاق موجب کشف مجسمه بودا از طلای خالص گردید که آن را درون مجسمه گچی مخفی کرده بودند.

۲. آثار هنری گرانقیمت با قیمتی بیشتر از ۳۰ میلیون دلار در خانه مهجور

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

« آثار هنری گرانقیمت با قیمتی بیشتر از ۳۰ میلیون دلار در خانه مهجور«توماس شولتز» و «لری جوزف» بعد از خرید خانه‌ای در سال ۲۰۰۷ میلادی، بیشتر از ۳۰۰۰ تابلو از هنرمندی به اسم «أرثر بیناجیان» پیدا نمودند. این نقاش در سال ۱۹۹۹ میلادی از دنیا رفته و وصیت کرده بود تا خانواده اش همه آثار را نابود کنند، اما آن‌ها نتوانسته بودند این کار را انجام بدهند و به جای سر به نیست کردن تابلو‌ها آن‌ها را در خانه تهی جا گذاشتند و رفتند.

۳. تابلوی هنری اثر جکسون پولاک

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

« نرخ آثار به جای مانده حدود ۳۰ میلیون دلار تخمین گردید. تابلوی هنری اثر جکسون پولاک«تری هورتون» در دهه نود قرن پیش از یک مغازه سمساری تابلویی به نرخ پنج دلار خرید تا به دوست نزدیکش هدیه بدهد.

۴. مجسمه مایا که در یک بشکه کشف گردید

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

« پیش از این که این کار را انجام بدهد معلم هنرش در مورد تابلو با او گفت وگو کرد و گفت، شیوه‌ی منحصر به فرد نقاشی، احتمالاً به هنرمندی سرشناس به اسم «جکسون پولاک» تعلق دارد. « بعد از بررسی‌های انجام شده، نرخ این تابلو ۵۰ میلیون دلار تخمین گردید و در نمایشگاهی در فراروی دید علاقه‌مندان جای گرفت.

۵. پوستر یک فیلم نادر

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

مجسمه مایا که در یک بشکه کشف شد«نیک دی مولولا» کارمند یک شرکت خدماتی که در حال تمیز کردن یک آپارتمان بود بشکه‌ای در بسته را پیدا نمود و آن را به دور از زباله‌های دیگر در گوشه‌ای قرار داد.

۶. آثار هنری نازی‌ها مخفی شده در یک آپارتمان کوچک

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

«نیک» بعد از چند سال به آپارتمان باز می‌گردد و درِ بشکه را باز می‌کند و چند قطعه باستانی مربوط به تمدن مایا را در آن پیدا می‌کند که ۱۶۵۰۰ دلار نرخ داشتند. پوستر یک فیلم نادریک فعال در موزه هنری «لورا استوفر» که در میان محتویات مغازه مستعمل فروشی جستجو می‌کرد یک پوستر نایاب از فیلم کلاسیکی که در سال ۱۹۳۰ میلادی تولید گردیده بود را به نرخ کمی خرید.

۷. تابلوی هنری گرانقیمت در خیابان

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

« این پوستر که به فیلم All Quiet on the Western Front تعلق داشت، بسیار نایاب و قیمتی بود. آثار هنری نازی‌ها مخفی شده در یک آپارتمان کوچکافسران پلیس در سال ۲۰۱۲ میلادی برای کشف گنجی در بر دارنده ۱۳۰۰ تابلوی به دزدی رفته در جنگ جهانی دوم از سوی نازی ها، وارد آپارتمان کوچکی در مونیخ گردیدند.

۸. مجسمه مصری، پایه نگهدارنده دوچرخه

آثار هنری شگت آور که در سطل آشغال پیدا گردیدند!

سر انجام متوجه گردیدند، مردی به اسم «کورنلیوس گورلیت» این آثار را در کنار مجموعه‌ای از اشیایِ بی استفاده تا زمان مرگش انبار کرده بوده هست. این آثارِ هنری گمشده، در دوران رژیم نازی در آلمان به عنوان «هنر منحط» جمع‌آوری شده بودند.