نامه نیوزنوشت: حلقه پایداری در مجلس دو پروژه بسیار بزرگ و با اهمیت را به طور همزمان کلید زده هست. استیضاح وزیر امور خارجه و استیضاح ریاست مجلس. نمایندگان مجلس و سیاسیون هیچکدام از این دو استیضاح را جدی نمی‌گیرند و از سخنان طراحان استیضاح نیز روشن هست که امیدی به ثمربخش بودن این اقدام […]

نامه نیوزنوشت: حلقه پایداری در مجلس دو پروژه بسیار بزرگ و با اهمیت را به طور همزمان کلید زده هست. استیضاح وزیر امور خارجه و استیضاح ریاست مجلس. نمایندگان مجلس و سیاسیون هیچکدام از این دو استیضاح را جدی نمی‌گیرند و از سخنان طراحان استیضاح نیز روشن هست که امیدی به ثمربخش بودن این اقدام خود ندارند. با این وجود به جنجال آفرینی ادامه می‌دهند و دنبال بهره‌برداری سیاسی می باشند.

هنوز استیضاح ظریف را به نتیجه رسانده هوس استیضاح لاریجانی را کرده اند. افراطیون مجلس این روزهای سنگ های بزرگی برداشته اند که به هدف زدن آن بعید به نظر می آید. بعضی از سیاسیون این دو استیضاح را سیاسی می دانند و معتقد می باشند که شاید این اقدامات برایشان آب نداشته باشد اما نان که دارد. ظریف از وزارت و لاریجانی از جایگاه ریاست مجلس؛ پایین کشیدنی نیست اما پایداری چی های بهارستان همه کوشش خود را برای گل آلود کردن آب می کنند. سؤال اما اینجا هست که در پی گرفتن کدام ماهی بزرگ می باشند؟ این همه کوشش برای درگیر کردن دولت و مجلس به مسائل حاشیه ای یا ایجاد تشویش در افکار عمومی برایشان چه فایده ای دارد؟

وی در اظهار کرد و گو با « نامه نیوز» اظهار کرد: « بی شک آنهایی که در مجلس دنبال تغییر ساختار مدیریت مجلس می باشند تعداد کمی دارند و فکر نمی کنم که غالب نمایندگان با آنان معیت کنند.»

»

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با اشاره به اینکه با وجود همه سخن و حدیث ها و اختلاف نظرها، مجموعه مدیریت علی لاریجانی طی این سال ها در مجلس بد نبوده هست، اظهار کرد: «مساله استیضاح ریاست مجلس یک بحث تماما سیاسی هست. آنان از یک سو تضعیف لاریجانی را در فرمان دارند و از طرف دیگر قصد دارد دولت و مجلس را سر گرم مسئله ای کنند که مسئله مردم نیست.

تایید این آنالیز را میتوان از لابه لای سخن های حسینعلی حاجی دلیگانی طراح استیضاح ظریف و لاریجانی گرفت. »

»این جمله حاجی دلیگانی روشن می نماید که طراحان استیضاح نیز خود از نتیجه کار آگاهند. با این وجود بر طبل استیضاح می کوبند زیرا نتیجه مد نظر آنان به طور اساسی عزل وزیر یا ریاست مجلس نیست.

بی شک اخلال در روند تصویب FATF نیز من جمله اغراض حاشیه ای افراطیون مجلس هست. مخالفان اما قصد کوتاه آمدن ندارند و با کلید زدن همزمان طرح استیضاح وزیر خارجه و لاریجانی می خواهند به نحوی در مسیر این تیم و تصویب FATF مانع تراشی کنند.