عصرایران-  در مطالب گذشته به معرفی کراس اوور X70S از برند جتور پرداختیم و به احتمال حضور آن در بازار ایران نیز اشاره شد که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد. یکی دیگر از تریم های اکس۷۰ که در واقع ویژگی های اسپرت بیشتری همراه خود دارد با نام اکس۷۰ کوپه در بازار چین با […]

عصرایران-  در مطالب گذشته به معرفی کراس اوور X70S از برند جتور پرداختیم و به احتمال حضور آن در بازار ایران نیز اشاره شد که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد. یکی دیگر از تریم های اکس۷۰ که در واقع ویژگی های اسپرت بیشتری همراه خود دارد با نام اکس۷۰ کوپه در بازار چین با مدل ۲۰۲۰ عرضه می شود. این خودرو از ۱۴۴۰۰ تا ۱۹۸۰۰ دلار قیمت دارد.

طراحی

تفاوت هایی در الگوی دماغه مانند بامپر(سپر) موجب شده تا چهره تهاجمی تری در مقایسه با اکس۷۰اس داشته باشد. سقف دو رنگ، رینگ های تیره و خروجی های اگزوز کرومی دایره ای از دیگر تفاوت های قابل اشاره است.

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۴۷۲۰ میلیمتر در طول، ۱۹۰۰ میلیمتر در عرض و ۱۷۱۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۷۴۵ میلیمتر است. وزن خالص خودرو از ۱۵۲۰ تا ۱۵۸۰ کیلوگرم محاسبه شده است.

پیشرانه

در بخش پیشرانه نیز باید به حضور یک نمونه ۱٫۶ لیتری توربوشارژ با ۱۹۷ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر اشاره کنیم که این مورد هم یکی از تفاوت های مهم با جتور اکس۷۰اس خواهد بود.

البته اکس۷۰ کوپه در گرانترین تریم با موتور ۱۹۷ اسب بخاری قابل سفارش است و در تریم های پایین تر پیشرانه های ۱٫۵ لیتری و ۱٫۶ لیتری توربو با ۱۵۶ اسب بخار خروجی پیش روی مشتریان قرار دارد. گشتاور نمونه ۱٫۵ لیتری برابر با ۲۳۰ نیوتن متر و گشتاور مدل ۱٫۶ لیتری برابر با ۲۹۰ نیوتن متر است.

ظرفیت باک در تمامی تریم ها برابر با ۵۵ لیتر است. شاخص مصرف سوخت برای پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۱۵۶ اسب بخاری مجهز به جعبه دنده ۶ سرعته دستی برابر است با ۹٫۹ لیتر در شهر، ۶٫۶ لیتر در بزرگراه و ۷٫۵ لیتر در حالت ترکیبی. همین پیشرانه با جعبه دنده دی سی تی ۷ سرعته ۷٫۸ لیتر در شهر، ۷٫۵ لیتر در بزرگراه و ۷٫۶ لیتر در حالت ترکیبی مصرف سوخت دارد.

این آمار برای پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۱۵۶ اسب بخاری برابر است با ۹٫۱ لیتر در شهر، ۷٫۵ لیتر در بزرگراه و ۸٫۱ لیتر در حالت ترکیبی.  متوسط مصرف پیشرانه ۱۹۷ اسب بخاری نیز ۸ لیتر محاسبه شده است.

به جز یک تریم که با جعبه دنده ۶سرعته دستی ارائه می شود باقی تریم ها از نمونه ۷ سرعته دی سی تی استفاده می کنند. تمامی مدل ها فاقد سامانه تمام چرخ محرک هستند.

کابین

طراحی داخل کابین تفاوت هایی با جتور اکس۷۰اس دارد و می توان گفت در مدل کوپه مقداری زیباتر و جذاب تر شده است. به واسطه حضور بیشتر عناصر کرومی و طراحی متفاوت محل قرارگیری نمایشگر اصلی سیستم سرگرمی و دریچه های سیستم تهویه در طرفین آن، این کابین نمره خلاقیت بالاتری را به خود اختصاص خواهد داد.

جزئیات امکانات رفاهی و ایمنی تفاوتی با اکس۷۰اس ندارد که اینجا در دسترس قرار دارد.

 

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*تیگو ۷ مدل ۲۰۲۰؛ محصول جدید چری با سابقه حضور در بازار ایران (+عکس) *شاسی بلند جدید چری رونمایی شد/ Ant لوکس و فناورانه چه ویژگی هایی دارد؟ (+عکس) *جتور اکس۹۵؛ شاسی بلند میان سایز کمپانی “چری” با نگاهی به محصولات آئودی (+عکس) *جتور اکس۹۰؛ شاسی بلند ۱۵ هزار دلاری کمپانی چری (+عکس) *جتور X70S؛ کراس اوور چینی با احتمال حضور در بازار ایران (+عکس)