خبرنما

۰:۱۹:۰۹ - سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 6008

صادق دوپیکر//احیاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، نیازی ضروری

سایت خبرنما: صادق دوپیکر از دیدگاه برنامه ریزان و کارشناسان اقتصادی دولت تدبیر و امید، هدف راهبردی و بلند مدت این دولت در حوزه اقتصاد، دستیابی به پیشرفت و توسعه اقتصادی ...

سایت خبرنما: صادق دوپیکر
از دیدگاه برنامه ریزان و کارشناسان اقتصادی دولت تدبیر و امید، هدف راهبردی و بلند مدت این دولت در حوزه اقتصاد، دستیابی به پیشرفت و توسعه اقتصادی همه جانبه است .
بهبود معیشت مردم ، از طریق افزایش قدرت خرید خانوارها و کاهش شکاف درآمدی دهک های بالا و پایین جامعه ، راهکاری میان مدت برای این هدف می باشد .
واقعیت امر این است که اقتصاد ملی به دلیل قانون گریزی ، عدم شفافیت و بی انضباطی های مالی ، رانت و فساد بی سابقه و به طور کلی بی مدیریتی های ۸ ساله اخیر، در وضعیت نابسامانی قرار دارد .
بیکاری ، تورم و گرانی؛ میراثی است که غیرکارشناسی ترین دولت پس از انقلاب ، که مدعی عدالت گستری هم بود، برای این مردم به یادگار گذاشت .
دولتی که با حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ که محور و شریان برنامه ریزی اقتصادی کشور محسوب میشد، اقتصاد ملی را عملاً به اقتصادی شخص محور و فردمحور تبدیل کرد .
دهک های پایین جامعه ، طی این فرآیند ، متحمل بیشترین آسیب شدند.اقشار آسیب پذیری که لابلای شعارهای پرطمطراق دولت مهر جهانی به فراموشی سپرده شدند .
بر خلاف آنچه که دولت پیشین در شعارهایش مطرح می کرد ، کار جهادی راه حل مشکلات اقتصادی کشور نیست. برنامه ریزی اصولی با تکیه بر نظر نخبگان ، متخصصان و صاحب نظران اقتصادی ، فرآیند نجات اقتصاد کشور از وضع موجود را تسریع می بخشد .
دولت تدبیر و امید باید هر چه سریعتر نسبت به احیاء مجدد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان هدف و راهکاری فوری و ضروری اهتمام جدی ورزد .
گام اول این پروسه با ادغام دو معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی با معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ، به خوبی در دستور کار دولت قرار گرفت .
در این سازمان دیگر فرصت و مجالی برای آزمون و خطا وجود ندارد. و دولت باید با پرهیز از سیاسی شدن این سازمان و با انتخاب مدیران کارآمد و شایسته که شناخت عمیقی نسبت به وضعیت اقتصادی کشور دارند ، و با عنایت به سند چشم انداز توسعه ؛که امروز مهمترین خاستگاه توسعهکشوراست، گامهایبعدیرادراحیاء این سازمان محکم و استوار بردارد .

خبرنما در تلگرام
 1. یک ایرانی   ۱۳۹۲-۱۰-۱۷  

  دست مریزاد پسر خوب……اماکو گوش شنوا!!!!ظاهرا”حضرات تو این چهارسال اول کارهایی مهمتر از خدمت به این ملت بیچاره دارند!!!!!!

  • میثمی   ۱۳۹۲-۱۰-۱۷  

   در تکمیل نظر شما ،ظاهراً بحث نرمش قهرمانانه فقط و فقط منوط به سیاست خارجی و بیرون از کشور است و قرار نیست به داخل کشور هم سرکی کشیده شود.

 2. مرتضی فضلی زاده   ۱۳۹۲-۱۰-۱۷  

  سلام بر دوست عزیزم.بحث خوبی رو مطرح کردین.باید از دولت اقدام عملی ببینیم….

 3. سیدروشنگر   ۱۳۹۲-۱۰-۲۰  

  افرین بر تحلیل واقعبینانه شما .حتما سازمان باید احیا شود تا کارشناسان بودجه با دقت بیشتر به توزیع بودجه کشور بپردازند

تبليغات