خبرنما

۱۷:۱۰:۱۴ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 53739

۱۴٫۵ درصد از درآمد حاصل از فروش نفت به وزارت نفت اختصاص داده می‌شود

‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی وکیلی ۲۴ تیرماه در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ۱۴٫۵ درصد از درآمد حاصل از فروش نفت به ...

‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی وکیلی ۲۴ تیرماه در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ۱۴٫۵ درصد از درآمد حاصل از فروش نفت به وزارت نفت اختصاص داده می‌شود.

وی نوسازی ۶۰۰ هزار موتورخانه فرسوده در کشور و تبدیل آن‌ها به موتورخانه‌هایی با راندمان بالای ۹۰ درصد را از مهمترین خدمات شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت  عنوان کرد و گفت: که در این رابطه بیمارستان‌ها به دلیل مصرف بالا و ۲۴ ساعته در اولویت هستند.
وکیلی افزود: سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت در زمینه مصرف انرژی یارانه پرداخت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه هر واحد صنعتی اعم از بیمارستان‌ها، ناوگان حمل و نقل و … در مصرف استاندارد سوخت صرفه‌جویی کند ما به تفاوت صرفه‌جویی به آن پرداخت می‌شود، تصریح کرد: مطابق با ماده ۱۲ قانون اصلاح مصرف تا ۱۰۰ میلیارد دلار در سال به ازای این صرفه‌جویی‌ها پرداخت صورت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت افزود: این طرح شامل همه کشور است و ساختمان‌های دولتی هم مشمول آن هستند، البته اولویت با ساختمان‌هایی است که برای مردم منفعت دارد.
وکیلی از نوسازی کامیون‌های برون‌شهری ۱۰ تن به بالا خبر داد و گفت: به ازای نوسازی هر کامیون بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
وی افزود: به ازای اتوبوس‌های کوچک ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان و به ازای اتوبوس‌های بزرگ و آکاردئونی ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس در تهران و ۴۰۰ دستگاه در مشهد نوسازی شده است، تصریح کرد: چنانچه تاکسی پایه گازسوز باشد و ۳۵۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد، برای نوسازی آن ۱۲ میلیون تومان یا ثلث پول تاکسی پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی همگانی برای اصلاح الگوی مصرف برای معلمان و اساتید برگزار خواهد شد که هزینه‌های تدریس، تهیه کتاب و بروشور را شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت بر عهده دارد.
انتهای پیام

خبرنما در تلگرام
تبليغات