خبرنما

۸:۳۴:۲۲ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 53677

قتل آتنا وستایش نشانگر خطرات فرهنگی بزرگ در بیخ گوش ماست

به گزارش خبرنما به نقل از برنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی در ...

به گزارش خبرنما به نقل از برنا، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اظهار داشت: همه ما از حادثه فرزند معصوم استان آتنا اصلانی متاثریم و به خانواده این طفل معصوم و اهالی معظم پارس‌آباد تسلیت می‌گوییم. دستگاه قضایی با تمام توان به این موضوع وارد شده و یقین داریم در اسرع وقت قاتل را به عقوبت خود خواهند رساند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: از همه دلسوزان می‌خواهیم پیگیری موضوع را به طریق قانونی یعنی دستگاه قضا واگذار کنند، دستگاه قضا در این گونه امور به طور قطع مماشات ندارد و قطعا با اقدام به موقع دستگاه قضا بازدارندگی به طور کامل تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: این حادثه و حوادث مشابه آن مثل ماجرای ستایش نشان می‌دهد که خطرات فرهنگی بزرگ در بیخ گوش ماست و لذا دولت باید در تنظیم بودجه کشور اعتبار کافی برای امور فرهنگی قرار دهد که متاسفانه این گونه نیست، مجلس و به‌ویژه کمیسیون فرهنگی مجلس نیز باید طرح‌های مهم برای ارتقای بنیان فرهنگی جامعه داشته باشد و دچار روزمرگی نشود و باید با کمال تاسف گفت مجلس در این زمینه نمره قبولی ندارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بیان کرد: از خانواده‌ها هم می‌خواهیم از این گونه حوادث عبرت بگیرند و برای اینکه خانواده‌های آنها قاتل به جامعه تحویل ندهد، فرزندان خود را با تربیت دینی آشنا سازند، حضور در مساجد و مجالس وعظ و نمازهای جمعه و حضور در مراکز تربیتی از مهمترین عوامل صیانت است.

عاملی از صدا و سیما خواست همچنان که در انتشار این فاجعه حتی از شبکه ملی سنگ تمام گذاشتند و به طور قهری چهره عاطفی و فرهنگی استان به شدت آسیب دید، در پخش قابلیت‌های عاطفی استان به ویژه در معرفی چهره عاطفی عشایر استان اهتمام داشته باشند تا عدالت رعایت و حق استان ضایع نشود و غرور مقدس اهالی شکسته نشود.

وی اظهار کرد: این جبران مخصوصا از آن جهت اهمیت دارد که استان ما استان توریستی است و به عنوان ییلاق ایران شناخته شده است و سالانه نزدیک به ۹ میلیون توریست دارد.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: نوبخت این هفته اعلام کردند "راه آهن سراسری به ۵ مرکز استان می‌رود و ماه آینده قطار به کرمانشاه و ارومیه خواهد رسید" از اینکه استان اردبیل مغفول مانده و در زمینه راه‌آهن نیست شده از دولت گله‌مند هستیم.

عاملی گفت: در زمینه میزبانی دولت فرانسه برای منافقین همه انتقاد دارند ولی باید گفت این نقطه قوت انقلاب است که دولت‌های غربی در جست‌وجو برای پیدا کردن اپوزوسیون برای نظام غیر از منافقین را پیدا نکردند که تا حال هزاران انسان بی گناه را ترور کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: میزبانی اروپا و آمریکا برای منافقین و اخراج آنها از لیست تروریست‌ها و دعوت آنها از رئیس منافقین در پارلمان اروپا و کنگره آمریکا تحقیر ملت ما نیست بلکه تحقیر خود آنهاست.

وی افزود: با تغییر مفهوم تروریسم در قاموس اهریمن جهانی وقوع جنگ و قتل و خون‌ریزی و تروریسم دولتی در دنیا کاملا طبیعی است.

 

خبرنما در تلگرام
تبليغات