خبرنما

۱۷:۴۰:۱۵ - شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 53657

انتقال بیماران ویژه مناطق کوهستانی و روستایی البرز با بالگرد امدادی

دکتر مهرداد بابایی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار ...

دکتر مهرداد بابایی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: روز گذشته به همین منظور ۲ سورتی پرواز به شهرستان طالقان و جاده کرج چالوس انجام شد.
وی با بیان اینکه پرواز بالگرد باتوجه به هزینه نگهداری این پرنده بالا است ، گفت: با این حال در اجرای طرح تحول سلامت نگاه ویژه ای به مناطق محروم البرز و کشور شده است.
بابایی اظهار داشت : نخستین مأموریت دیروز بالگرد امدادی البرز حوالی ساعت ۱۲:۲۳ و به درخواست پزشک مقیم درمانگاه شهید البرزی شهرستان طالقان برای اعزام بیمار با مشکل سکته مغزی بود .
وی افزود: بیمار مورد نظر خانم ۵۶ ساله ای بود که نیازبه بستری و درمان تخصصی سریع داشت که به بیمارستان شهید رجایی کرج منتقل شد.
رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز گفت:در مأموریت دوم به دنبال وقوع حادثه تصادف در تونل کندوان واقع در جاده کرج – چالوس ،حوالی ساعت ۱۸:۲۰ ، بلافاصله نزدیک ترین آمبولانس اورژانس۱۱۵ به محل اعزام شد و اقدامات درمانی پیش بیمارستانی توسط تکنسین های اعزامی به مصدوم که خانمی ۳۴ ساله بود ، ارائه شد.
وی افزود: با توجه به یکطرفه شدن جاده کرج – چالوس و به منظور حفظ ناوگان زمینی اورژانس ۱۱۵ البرز در این محور پرتردد ، بلافاصله بالگرد اورژانس ۱۱۵ به پرواز درآمد و مصدوم را به بیمارستان تامین اجتماعی کرج منتقل کرد.
بالگرد امدادی در اجرای طرح تحول سلامت از اواخر سال ۹۵ در اختیار مرکز فوریت های پزشکی البرز قرار گرفته است که تاکنون چندین بیمار ویژه و مصدوم حوادث مختلف را به مراکز بیمارستانی انتقال داده است.
۷۴۱۰/ ۶۱۵۵خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

خبرنما در تلگرام
تبليغات