خبرنما

۱۶:۴۵:۱۷ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 53141

۵۳۵ پایگاه امداد و نجات در کشور فعال هستند

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، شاهین فتحی شامگاه یکشنبه ...

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، شاهین فتحی شامگاه یکشنبه در مراسم یادبود عروج ۲ امدادگر جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و مهر زنجان افزود: این سازمان ۲۴ بالگرد امداد و نجات هوایی در اختیار دارد و در صدد افزایش امکانات برای ارائه خدمات مطلوب به حادثه دیدگان و گروه های هدف است.
وی بیان کرد: در طرح تابستانی امسال ۸۰۰ پایگاه امداد و نجات در کشور فعال شده اند که در هر پایگاه ۶ نفر خدمات رسانی می کنند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور ادامه داد: این سازمان در حال تدوین برنامه های عملیاتی در حوادث مختلف است و خوشبختانه طی چند سال گذشته و با توجه به خطر پذیری کشور این جمعیت به تشکیل تیم های امدادی و تقویت تیم های واکنش سریع با هدف ارائه خدمات در کوتاه ترین زمان نگاه ویژه ای داشته است.
وی خاطرنشان کرد: این سازمان در حوزه عملیات در هر نقطه ای از کشور که حادثه ای رخ می دهد، مرتبط با اهداف و وظایف خود خدمت رسانی می کند.
فتحی گفت: هم اکنون جمعیت هلال احمر امکانات و تجهیزات لازم برای امداد رسانی هنگام بروز حوادث در مناطق مختلف کشور را دارد و تقویت این بخش مورد توجه قرار گرفته است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور افزود: با وجود کمبود اعتبارات و شرایط اقتصادی، این سازمان تجهیزات بسیار خوبی برای به کار گیری در حوادث و سوانح دارد اما تا قرار گرفتن در وضعیت ایده آل فاصله داریم.
وی یادآوری کرد: این سازمان تلاش دارد تجهیزات و امکانات مورد نیاز امداد رسانی در استان های مختلف را ارتقا دهد تا خدمات مناسبی به حادثه دیدگان در مواقع نیاز ارائه شود.
فتحی بیان کرد: تجهیزات، اساسی ترین معیار این سازمان است و در حد توان نسبت به تجهیز تیمهای عملیاتی و انفرادی برای مواجهه با حوادث اقدام شده است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور ادامه داد: هم اکنون ۵۰ هزار نفر نیروی آموزش دیده سازمان در حوزه ها و سطوح مختلفی اعم از امدادگر و نجات گر درجه بندی شده اند و با توجه به نوع تخصص ها در حوادث و سوانح مختلف حضور دارند.
وی اظهار کرد: برخی پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه و ۲۴ ساعته و سایر پایگاه های امداد و نجات بین شهری، امداد و نجات کوهستانی، ساحلی و مرکز کنترل و عملیات هماهنگی نیز در مواقع نیاز فعال هستند.
به گفته وی، سامانه امداد ۱۱۲ جمعیت هلال احمر آماده دریافت گزارش ها و امداد رسانی به هموطنان است.
بامداد جمعه /۱۶ تیر / بر اثر ریزش دیواره یک حلقه چاه در روستای استرود در ۱۰ کیلومتری شهر زرین رود از توابع شهرستان خدابنده، ۲ نیروی امداد کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان کشته و یک امدادگر دیگر نیز مصدوم شد.
۷۳۲۰/۶۰۸۵
خبرنگار: اعظم شامی ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

خبرنما در تلگرام
تبليغات