خبرنما

۲۳:۱۳:۴۷ - یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36993

شکارچیان غیر مجاز در چنگال قانون گرفتار شدند؛

دستگیری شکارچیان متخلف در سفید کوه

در پی برنامه ریزی های صورت گرفته در این دو سال در خصوص بالا بردن سطح امنیت مناطق حفاظت شده ،همانند ایجاد گشت های شبانه روزی محیط بانان و از ...

در پی برنامه ریزی های صورت گرفته در این دو سال در خصوص بالا بردن سطح امنیت مناطق حفاظت شده ،همانند ایجاد گشت های شبانه روزی محیط بانان و از همه مهمتر نصب دوربین های تله ای به صورت مخفی در مناطق حساس حفاظت شده توانسته ایم این مناطق را برای متخلفان نا امن نماییم.

به طوریکه به محض ورود متخلفان به منطقه فورا” نیروهایی اجرایی مطلع میگردند و متخلفان را با مدرک اثبات شده دستگیر می نمایند.

بر همین اساس شب گذشته نیروهایی اجرایی سفید کوه خرم آباد توسط دوربین های تله ای از ورود شکارچیان به منطقه ای در سفید کوه خرم آباد مطلع میشوند که ۴ متخلف تا بن دندان مسلح به همراه ۳قبضه اسلحه جنگی ام یک و مقادیر قابل توجهی مهمات جنگی وارد منطقه شده اند و مبادرت به شکار غیر مجاز متاسفانه دو راس کل و بز ۲ ساله می نمایند.

مامورین درساعت ۲۴ نیمه شب با وجود شرایط بدی آب و هوا که بسیارسرد و پر از برف می باشد عازم کوه می شوند و پس از ساعتها کوهنوردی در ساعت ۳ بامداد محل تجمع شکارچیان متخلف را شناسایی میکنند.

شکارچیان که در خواب زمستانی بودند ،توسط مامورین جان برکف محیط زیست سفید کوه خرم آباد در همان حالت خواب غافلگیر می شوند.

متخلفین که کار را تمام شده می بینند جهت رهایی از دست محیط بانان مبادرت به تیر اندازی بی مهبا به مامورین میکنند که به خواست خدای متعال کسی از مامورین آسیبی نمی بیند ،در کشاکش درگیری محیط بانان شجاع ۲ نفر از شکارچیان متخلف را دستگیر می نمایند و ۲ نفر دیگر از ایشان با پای برهنه در آن برف سنگین ارتفاعات سفید کوه خرم آباد متواری می شوند.

اما خوشبختانه بوسیله تلفن همراهشان آن دو نفر نیز شناسایی شده اند که به یاری خدای متعال خبر دستگیری ایشان نیز به سمع و نظر شما طبیعت دوستان می رسانیم.

امروز صبح به همراه مسئول حراست و فرماندهی یگان به استقبال این محیط بانان که هنوز تا ساعت ۱۰ صبح امروز در ارتفاعات بودند رفتیم که متاسفانه لاشه ۲ راس کل و بز به همراه ۳ قبضه اسلحه جنگی ام یک و مقادیر فشنگ جنگی به همراه آن ۲ متخلف به همراه محیط بانان از کوه پایین آمدند .

پس از بازجویی اولیه پرونده متخلفین جهت برخورد قانونی به دادگستری خرم آباد که جا دارد از ریس دادگستری استان جناب آقای بدری و همچنین دادستان شهرستان خرم آبا جناب آقای رازانی بخاطر همکاری صمیمانه که منجر به صدور بخشنامه در خصوص ابطال جواز سلاح هایی که در عملی غیر قانونی شد قدردانی نماییم ارسال گردید،طبق آخرین مصوبه شکار و صید شورای عالی محیط زیست جریمه شکار کل و بز مبلغ ۱۰میلیون تومان و همچنین حبس ۵ سال برای شکارچیان سابقه دار می باشد که از متخلفین اخذ میگردد در ضمن ۳ اسلحه مذکور (ام یک ها) پس ابطال جواز به نفع دولت ضبط میگردد(هر اسلحه ام یک جواز دار مبلغ ۳۰ میلیون تومان است)


مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان

خبرنما در تلگرام
تبليغات