خبرنما

۲۲:۰۰:۴۹ - چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36466

دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در استان لرستان منهدم شد

عباس دولتشاه فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی از انهدام دو باند خرید و فروش اشیاء عتیقه در استان خبر داد.

به گزارش خبرنما فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان در جمع خبرنگاران بیان داشت : با اقدامات و پیگیری های شبانه روزی کارکنان خدوم یگان حفاظت، این اداره کل موفق به دستگیری و متلاشی نمودن دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در سال جاری گردید .

سرهنگ عباس دولتشاه عنوان کرد : یکی از باندهای مذکور با پیگیری های شبانه روزی و اطلاعاتی کارکنان یگان حفاظت و تعامل با منابع خبری محلی، شناسایی و در نهایت با کمک پرسنل نیروی انتظامی دستگیر و جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردیدند.


همچنین باند دیگری از قاچاقچیان اشیاء عتیقه در اقدامی مشترک با تلاش یگان حفاظت میراث فرهنگی و همکاری نیروی انتظامی استان متلاشی گردید.

دولتشاهی همچنین اعلام کرد : عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از نگاه آمار به گونه ای بوده که امسال موفق به دستگیری ۴۸ نفر در زمینۀ قاچاق، حفاری غیر مجاز و خرید و فروش اشیاء تاریخی گردیده و از اشخاص بازداشت شده تعداد ۱۱۷ قلم شیء اصل، ۷۶۵۵ قلم اشیاء تقلبی (سکه بدل) و تعداد ۱۱ دستگاه فلزیاب نیز کشف گردید که می توان گفت آمار کشفیات اشیاء اصل در سال جاری نسبت به سال گذشته به میزان ۴۵ درصد افزایش داشته است .

دولتشاهی در ادامه افزود: در سه ماهۀ سوم سال جاری نیز گشتهای شبانه روزی نیروهای این یگان و همکاری منابع خبری، منجر به دستگیری ۲ فقره باند در حین حفاری غیر مجاز گردیده که ضمن دستگیری ۶ نفر حفار ، آلات و ادوات آنان توقیف و طی ۲ پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در پایان گفت: در راستای اهداف و وظایف سازمانی و به منظور حفظ و صیانت از آثار تاریخی – فرهنگی استان بیش از ۵۲ هزار فقره سرکشی از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب گشت بوسیله خودرو و موتور سیکلت توسط پرسنل یگان حفاظت استان بعمل آمده است .

خبرنما در تلگرام
تبليغات