خبرنما

۲۱:۲۵:۱۳ - دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36414

برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه یاسوج با حضور مسئولان استانی

به گزارش اتاق خبر خبرنما به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج؛ همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه یاسوج با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس ...

به گزارش اتاق خبر خبرنما به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج؛ همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه یاسوج با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس و معاونان، اعضای هیئت علمی و جمعی از دانشجویان دانشگاه یاسوج در سالن شهید چمران این دانشگاه برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: ارتباط بیشتر و گسترده‌تری بین بدنه علمی با بدنه اجرایی این استان در راستای اثرگذاری تصمیم گیری‌ها، ارتقای کیفیت خدمت رسانی و کمک به توسعه استان برقرار شود.

فتاح محمدی اظهار داشت: مبانی دین مبین اسلام بر کار مبتنی بر علم، دانش و پژوهش تاکید داشته و در آیات و روایات متعدد نیز وجود رابطه تنگاتنگ بین علم و ایمان بیان شده است.

وی گفت: تراوشات علمی دانشمندان، محققان و نخبگان می‌تواند منجر به رشد، توسعه و پیشرفت روز افزون جامعه در ابعاد مختلف شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: چنانچه علم و ایمان با یکدیگر تلفیق شوند شاهد بروز بسیاری از ظلم‌ها، جنایت‌ها و مفاسد در جامعه بشری نخواهیم بود.

محمدی بیان کرد: تجلیل از پژوهشگران به منزله ارج نهادن به جایگاه والای علم، دانش و تحقیق است و باید همواره مورد توجه باشد.

وی عنوان کرد: پژوهش و فناوری علاوه بر آنکه زیربنای پیشرفت جامعه است حلقه مفقوده توسعه در کهگیلویه و بویراحمد نیز به شمار می‌رود.

محمدی ابراز داشت: لازمه گسترش روز افزون فعالیت‌های پژوهشی در کهگیلویه و بویراحمد شامل تأمین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و وجود نیروهای انسانی مبتکر است.

وی گفت: تاکنون تلاش‌ها و اقدام‌های ارزنده‌ای در زمینه فراهم کردن زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده که ناکافی بوده و باید با جدیت هر چه بیشتر تداوم یابد.

برنامه ریزی در راستای ارتقای سطح علمی دانشگاه یاسوج در کشور و در عرصه بین‌الملل

رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این مراسم با بیان اینکه اعضای هیئت علمی علاوه بر وظیفه پژوهشی که به صورت اداری و سازمانی بر عهده دارند بیشتر به خاطر علایق شخصی به انجام کارهای پژوهشی می‌پردازند، عنوان کرد: پژوهشگران و اعضای هیئت علمی به خاطر نیازهای درونی خود به سمت تولید مقالات و تولید فناوری قدم برمی‌دارند.

دکتر محمودرضا رحیمی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت را ایجاد بستر مناسب برای تولید مقالات مناسب در کشور دانست و افزود: باید توجه داشت تولید مقاله وعلم یکی نیست و این دومقوله از هم متفاوت هستند.

وی با تاکید بر اینکه برای پیشبرد اهداف پژوهشی و ارتقا سطح علمی دانشگاه یاسوج در کشور و در عرصه بین‌الملل برنامه‌ریزی‌ها ی خوبی در این دانشگاه انجام شده است، تصریح کرد: تامین زیرساخت‌ها، تهیه آیین‌نامه مشوق‌های پژهش‌های برتر و  تدوین آیین نامه و شیوه نامه‌های جدید در راستای فعالیت‌های پژوهشی برتر از جمله کارهای دانشگاه در این زمینه است.

دکتر رحیمی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج دارای رتبه ۱۶ کشور در زمینه پژوهش و فناوری است، بیان کرد: تلاش مسئولان و اعضای هیئت علمی انشگاه در برنامه چشم انداز کسب رتبه ۱۰ کشور در زمینه پژوهش و فناوری  است.

رئیس دانشگاه یاسوج میانگین تولیدات علمی دانشگاه یاسوج را بسیار بالاتر از دانشگاه‌های هم سطح و حتی بیشتر از برخی دانشگاه ‌های بزرگ و صاحب نام کشور دانست و تاکید کرد: تحقیقات پژوهشی و فناوری نقطه ثقل دانشگاه یاسوج است و در همین راستا عملیات ساخت ساختمان آزمایشگاه مرکزی آغاز و تا مهرماه ۹۶ به بهره‌بردای می‌رسد.

وی با بیان اینکه حمایت از پژوهش‌های کاربردی در دستور کار این دانشگاه است، افزود: واحدهای فناور دانشگاه یاسوج از  ۷ واحد به ۲۸  واحد ارتقا پیدا کرده و در این مسیر از برنامه جلوتر هستیم.

دکتر رحیمی با بیان اینکه برای تولیدات علمی و رفتن به سمت فناوری حمایت‌های ویژه‌ای از فناوران در این دانشگاه انجام شده است، تاکید کرد: امسال در جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشوری در بخش تولید مقالات علمی و فناوری دانشگاه یاسوج کاندیدا داشت و “مهر اورنگ قائدی” در زمینه تولیدات و “دکتر منفرد” به عنوان یکی از ۵ فناور برتر کشور شناخته شد.

در پایان این مراسم از ۲۷ پژوهشگر عضو هیئت علمی دانشگاه و ۱۰ پژوهشگر برتر دانشجویی دانشگاه یاسوج با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

در حال نمایش IMG_0012.jpg

در حال نمایش IMG_0026.jpg

در حال نمایش IMG_0062.jpg

در حال نمایش IMG_9995.jpg

در حال نمایش IMG_9999.jpg

خبرنما در تلگرام
تبليغات