خبرنما

۲۳:۴۵:۱۴ - پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36258

سیاسی و جناحی کردن موفقیت‌ وشکست دولت‌ها، برای توسعه کشور یک آفت است

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سیاسی و جناحی کردن موفقیت‌ها یا شکست های دولت‌ها، برای توسعه کشور یک آفت است. به گزارش خبرنما ، غلامرضا تاجگردون روز ...

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سیاسی و جناحی کردن موفقیت‌ها یا شکست های دولت‌ها، برای توسعه کشور یک آفت است.

به گزارش خبرنما ، غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در نشست شورای اداری گچساران که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با اشاره به مشکلات اقتصادی، رکود و کمبود فرصت‌های شغلی به عنوان اساسی‌ترین نیازهای امروز ایران افزود: رویکردهای سیاسی به کارهای اجرایی، شفاف سازی امور، برجسته کردن اصل به جای غرق شدن در حاشیه‌های بی ارزش از نیازهای اساسی کشور است.


وی با بیان اینکه البته همه دارند تلاش می‌کنند، افزود: برای برطرف شدن مشکلات در جامعه و مشکلات اقتصادی باید فضای کار و تلاش را بیشتر کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی ساختارهای اقتصادی و فرهنگی کشور نیازمند اصلاح است تا توسعه پایدار رخ دهد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور، خاطرنشان کرد: سونامی بیکاری اکنون در کشور وجود دارد.

تاج‌گردون با اشاره به اینکه اکنون ده‌ها پروژه در شهرستان گچساران در دست اجرا است، گفت: پروژه‌های خوبی در حال حاضر در این شهرستان در دست اجرا بوده است.

وی با تأکید بر اینکه برای اینکه پروژه‌ها خوب جلو برود، نیاز به پول، پیمانکار و ناظر است، افزود: اگر در استان و شهرستان یک انسجام جدی برای حل مشکلات نباشد به طور قطع مردم و مسئولان و همه دلسرد می‌شوند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به آسیب‌های اجتماعی در گچساران اشاره کرد و افزود: همه باید تلاش کنند تا آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان از بین برود.

تاجگردون با اشاره به کاهش نرخ تورم از ۴۵ درصد در دولت یازدهم به کمتر از ۱۰ درصد در ماه های گذشته افزود: این اقدام خدمتی ماندگار و حاصل تلاش و برنامه ریزی دولتمردان بوده است، اما باید پذیرفت بدون رونق سرمایه گذاری و کارآفرینی نمی‌توان نتیجه این تلاش‌ها را به صورت ملموس در زندگی روزمره مردم شاهد بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: برجسته کردن حاشیه‌های بی ارزش، مظلوم ماندن متن و اصل در برخی موارد چالشی است که نیازمند رویکردی جدیدی از سوی مسئولان است.
تاجگردون به برخی نگاه‌های سیاسی اشاره کرد و گفت: در صورت همدلی و انسجام مسئولان و مردم به دور از نگاه‌های سیاسی می‌توان به بهبود وضعیت کنونی جامعه امیدوار بود.


تاجگردون بیان کرد: داشتن مهارت چگونگی روبه رو شدن با مشکلات، هنر مدیریت خوب است.
وی بیان کرد: برای شتاب بخشی به توسعه همه جانبه هر کسی باید حدود وظایف خود را بشناسد و بدون دخالت در امور دیگران رسالت خود را به خوبی انجام دهد.
تاجگردون با اشاره به حواشی ایجاد شده از سوی برخی رسانه های ارتباط جمعی محلی در مورد انتصاب‌ها ابراز کرد: تغییرات مدیریتی در استان با تعامل مجموعه نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و نظارت مستقیم استاندار انجام می‌گیرد.

سید موسی خادمی در ادامه  با اشاره به مشکلات و آسیب‌های به جا مانده از دولت گذشته و خدمات ماندگار دولت یازدهم در امور عمرانی، شفاف سازی امور و کارهای زیربنایی افزود: برخی تحلیل‌ها در مورد نحوه به‌کارگیری نیروی انسانی‌ دستگاه‌های اجرایی به دور از انصاف است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خدمات دولت تدبیر و امید از سوی رسانه‌های ارتباط جمعی با رویکرد منصفانه‌تری ارزیابی شود.
وی بیان کرد: در سه سال گذشته ۴۲ مورد استخدامی در این استان صورت گرفته که از این تعداد ۳۲ مورد آن با انجام مراحل قانونی و آزمون بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این در حالی است که در دولت‌های گذشته هر مدیرکلی پنج درصد سهمیه اشتغال در استان را داشت.
خادمی ابراز کرد: انتظار می‌رود رسانه‌های ارتباط جمعی افزون بر نقدهای منصفانه و خارج از دیدگاه‌های سیاسی و جناحی خدمات مطلوب دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف را هم برای تنویر افکار عمومی تشریح کنند.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید وارث بدهی‌های زیادی از دولت‌های قبل بوده افزود: دولت یازدهم برای خدمت رسانی همه جانبه به مردم تاکنون از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.
خادمی ادامه داد: در زمینه اقتصادی، اقداماتی مهمی در دولت یازدهم انجام شده که جامعه علمی کشور آنها را قبول دارد.
وی گفت: با همدلی و کار سیستمی می‌توان مشکلات را به شکل بهتری برطرف کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: شفاف سازی از جمله ارکان حکومتداری است و با توجه به این که در کهگیلویه و بویراحمد این شفافیت رعایت می شود امکان بروز فساد گسترده وجود ندارد.
خادمی گفت: تغییر و تحول در سیستم مدیریتی سبب بروز استعدادها و توانایی‌های فردی می‌شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به‌زودی برای توسعه و راههای ارتباطی گچساران به مناقصه خواهد رفت.
فرماندار گچساران نیز در این برنامه گفت: مالکان سه هزار و ۲۴۵ واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان برای تخریب تشکیل پرونده دادند که از این تعداد ۷۶۰ پرونده برای صدور مجوز به شهرداری دوگنبدان ارسال شد.
عبدالرحیم رحیمی ابراز کرد: مجوز ساخت و نوسازی برای ۵۵۲ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده شهر دوگنبدان تاکنون صادر شده است.
وی تصریح کرد: ۲۸۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده تاکنون تخریب شده که از این تعداد ۱۹۸ مورد در مرحله نازک کاری است.
فرماندار گچساران گفت: ۱۰۰ واحد مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان در دهه فجر سال جاری افتتاح می‌شود.
وی ادامه داد: برای بازسازی هریک از واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر دوگنبدان ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت و ۶۰ میلیون ریال اعتبار بلاعوض پرداخت خواهد شد.
رحیمی تصریح کرد: این تسهیلات با کارمزد پنج درصد و دوره بازپرداخت ۱۵ ساله پرداخت می‌شود.

مدیرعامل جدید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران معرفی شد

در این جلسه از خدمات و زحمات امین محمدی مدیرعامل سابق شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران تقدیر و هوشنگ صیدالی به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.

 

     انتهای خبر/ط

خبرنما در تلگرام
تبليغات