خبرنما

۳:۰۵:۲۳ - پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36237

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان گچساران

کشف و امحاء ۱تن داروی قاچاق و تاریخ گذشته در شهرستان گچساران+تصاویر

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ قلم داروی چاق کننده، مواد آرایشی و بهداشتی، گیاهی و محرک های جنسی بدون مجوز وزارت ...

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ قلم داروی چاق کننده، مواد آرایشی و بهداشتی، گیاهی و محرک های جنسی بدون مجوز وزارت بهداشت در بازدید از واحدهای صنفی عطاری و آرایشی و بهداشتی در این شهرستان امحاء شد.

دکتر هایده حافظ قرآن ظهر امروز در گفت وگو با خبرنما ، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این مواد دارویی ، آرایشی و بهداشتی ، عرقیجات ، داروهای گیاهی ، در ۶ماهه اخیرتوسط کارشناسان غذا و دارو مرکز بهداشت کشف و ضبط شده است.

حافظ قرآن گفت : داروهای امحاء شده شامل یک تن انواع داروهای نیروزا، انواع قرص، داروهای چاقی و لاغری، عرقیات گیاهی و انواع کرم و مسکن درد است.
رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان گچساران بیان کرد: این بازرسی ها به طور مستمر در شهرستان گچساران ادامه می یابد.
وی اظهار کرد: این میزان مواد بدون مجوز و تاریخ گذشته پس از بازرسی از ۱۰۵ داروخانه، عرقیات گیاهی و فروشگاه های آرایشی و بهداشتی شهرستان گچساران کشف شد.

حافظ قرآن افزود: همچنین بیش از ۵۰ قلم کالای قاچاق شامل کاندوم، اسپری تاخیری، قرص های محرک جنسی و داروهای محرک، قرص غیرمجاز نیروزا و متادون در این شهرستان کشف شد.
وی عنوان کرد: در صورت مشاهده تخلف و عرصه داروهای غیرمجاز به ویژه در عطاری های گچساران تیم بازرسی این شهرستان از طریق مراجع قضایی نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام می کند.

وی ارزش ریالی این میزان کالای تاریخ مصرف گذشته و بدون مجور را یک میلیارد ریال اعلام کرد.

رئیس اداره شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه پس از بررسی های بعمل آمده توسط شبکه بهداشت و درمان گچساران  مشخص شد تاریخ انقضاء این داروهای قاچاق گذشته و از لیست فهرست داروهای رسمی کشور خارج شده بودند، گفت: در صورت مصرف داروها و اقلام مذکور، سلامت شهروندان با خطر مواجه می شد بنابراین پس از صورتجلسه اقدام به امحاء آنها در نظر گرفته شد.

انتهای خبر/ط

خبرنما در تلگرام
تبليغات