خبرنما

۲۳:۴۴:۱۳ - چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36227

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت:

طرح واکاری با بذر بادام کوهی در عرصه های ملی گچساران آغاز شد

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: طرح جنگلکاری با بذر بادام در۶۰۰هکتاراز عرصه های ملی این شهرستان آغاز شد. فرهام جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنما ، ...

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: طرح جنگلکاری با بذر بادام در۶۰۰هکتاراز عرصه های ملی این شهرستان آغاز شد.

فرهام جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنما ، اظهار داشت: عملیات کاشت بذر بادام کوهی در ۶۰۰ هکتار از عرصه های ملی در حنوب این شهرستان با مشارکت  تشکلهای مردم نهاد و بسیج سازندگی آغاز گردید.

وی با بیان اینکه خشکسالی مانع از سبز شدن هر ساله بذر بادام می شود اظهار داشت: خشکسالی و ناخالص بودن بذر مانع سبز شدن هر ساله بذر بادام می‌شود و پس از گذشت ۲ یا ۳ سال به واکاری بادام نیاز است

جلیلی با اشاره به اینکه بادام دیم تلخ از جمله گونه های مقاوم در سرما و آفات است افزود: یکهزار و ۲۰۰ هکتار از عرصه های این شهرستان در دولت تدبیر و امید بادام کاری شده است.

وی افزود : عملیات جنگل کاری و واکاری با بذر بادام کوهی در مناطق پربالی، دیل و گچ عوض این شهرستان تا پایان سال جاری ادامه داد.


رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۲میلیارد ریال اعتبار برای هر هکتار زمین بادام کاری در این شهرستان هزینه شده است.
وی با اشاره به نقش مهم مردم درحفاظت از منابع طبیعی، ابراز داشت: انسان ها یکی از مهمترین عوامل برای صیانت از محیط زیست و جنگل ها هستند.

جلیلی هدف از بادام کاری را اصلاح و احیای مرتع تخریب شده، جلوگیری از فرسایش خاک، هدر رفتن آب نگهداری و ذخیره نزولات آسمانی، تلطیف هوا و ایجاد محیط تفرج گاهی، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرستان و کمک به توسعه پایدار ذکر کرد.

جلیلی ابراز کرد: جنگل در طبیعت نقش موثری در کاهش انواع بیماری ها خواهد داشت.

انتهای پیام /ط

خبرنما در تلگرام
تبليغات