خبرنما

۲:۱۰:۳۹ - یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36135

با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی

کارگاه آموزشی توان افزایی و ارتقای تاب آوری زنان و خانواده در شهرستان باشت افتتاح شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده رکن اصلی جامعه است و برگزاری چنین دوره های آموزشی با ارتقاء سطح  آگاهی خانواده ها، منجر به کاهش آسیب ...

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده رکن اصلی جامعه است و برگزاری چنین دوره های آموزشی با ارتقاء سطح  آگاهی خانواده ها، منجر به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

%db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b0_%db%b1%db%b0%db%b4%db%b4%db%b3%db%b1

img_4383

به گزارش خبرنما ، فتاح محمدی روز شنبه در کارگاه توان افزایی و ارتقای تاب آوری زنان و خانواده در شهرستان باشت اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی، آغازی برای توانمندسازی خانواده‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

محمدی خانواده را رکن اصلی جامعه دانست و تصریح کرد: برگزاری چنین دوره های آموزشی با ارتقاء سطح  آگاهی خانواده ها، منجر به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.
وی با اشاره به اینکه پایین بودن آستانه تحمل زوج‌ها یکی از عوامل فروپاشی خانواده‌هاست تصریح کرد: برپایی این دوره‌های آموزشی در مدارس به توانمندسازی جوامع هدف کمک زیادی می‌کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: توان افزایی والدین برای داشتن ارتباط دوستانه با فرزندان یکی از مهارت‌هایی است که نقش اثرگذاری در کاهش آسیب‌هایی مانند اعتیاد نسل جوان به مواد مخدر دارد.
محمدی گفت: نگرش علمی و سیستمی به این دوره‌های آموزشی برای پربار کردن آن ضرورت دیگری است که مسئولان باید توجه جدی به آن داشته باشند.
وی بیان کرد: بومی سازی آموزش‌های مهارتی با توجه به ظرفیت‌های و نوع سرمایه انسانی هر منطقه باید مورد توجه باشد.
محمدی بر شناسایی نقاط ضعف و قدرت این دوره‌های مهارتی برای ارتقای سطح کمی و کیفی آن در آینده تاکید کرد.

img_4390

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت:۲۰۰ کارگاه مهارتی توان افزایی سال تحصیلی جاری در مدارس این استان برگزار شده است.

img_4388

هادی زارع پوراظهار داشت:۲۰۰ کارگاه آموزشی دیگر برای سال تحصیلی امسال برنامه ریزی شده است.
به گفته وی دوره‌های آموزشی توان افزایی با شرکت ۸۰ هزار نفر از دانش آموزان، والدین و فرهنگیان درمدارس مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی فرهنگیان برای توانمندسازی نسل جوان بیان کرد: ۷۶ مورد از این کارگروه‌ها ویژه فرهنگیان است.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: دوره‌های آموزشی توان افزایی مدارس این استان در زمینه کنترل خشم، آموزش مهارت‌های زندگی و ارتباط‌های اجتماعی برنامه ریزی شده است.
زارع پور با بیان اینکه ۵۰ آسیب اجتماعی در مدارس این استان شناسایی شده است افزود: برگزاری این کارگاه‌های آموزشی نقش اثرگذاری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.
مدیر آموزش و پرورش باشت نیز در این آئین گفت: دوره آموزشی توانمندسازی فرهنگیان و والدین در این شهرستان برگزار می‌شود.
محمود نظری افزود: این دوره مهارتی با شرکت ۸۶ نفر برگزار خواهد شد.

وی: افزایش تاب آوری اجتماعی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی،  ارتقاء سطح آگاهی، تحلیل صحیح مسائل، اتخاذ تصمیم ها و عکس العمل های منطقی در مسائل اجتماعی و توانمندسازی بانوان، را از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی برشمرد.

با بیان اینکه برگزاری این کارگاههای آموزشی علاوه بر افزایش سطح آگاهی بانوان به تحکیم بنیان خانواده نیز کمک می کند، تصریح کرد: آموزش مهارت های زندگی می تواند به تقویت بنیان خانواده ها منجر شود و سلامت خانواده را در ابعاد مختلف در پی داشته باشد.

img_4378 img_4385 img_4393 img_4396 img_4399 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b0_%db%b1%db%b1%db%b1%db%b6%db%b4%db%b4 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b0_%db%b1%db%b0%db%b3%db%b3%db%b5%db%b4 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b2%db%b1%db%b0_%db%b1%db%b0%db%b3%db%b4%db%b3%db%b7 img_4407 img_4408 img_4413 img_4416خبرنماانتهای خبر/ط

خبرنما در تلگرام
تبليغات