خبرنما

۱۹:۲۹:۲۲ - دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36066

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی به مناسبت هفته پژوهش افتتاح می شود

به گزارش اتاق خبر خبرنما؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی تولیدی استان در  سالن پوریای ولی ، به صورت متمرکز با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی، شرکت های تولیدی صنعتی، دستگاه ...

به گزارش اتاق خبر خبرنما؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی تولیدی استان در  سالن پوریای ولی ، به صورت متمرکز با همکاری دانشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی، شرکت های تولیدی صنعتی، دستگاه های اجرایی و … برپا می شود.

معاون آموزش و پژوهش استانداری با بیان این مطلب،اظهار داشت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی به همت ستاد برگزاری هفته پژوهش و با اهداف متعددی نظیر معرفی دستاوردهای پژوهشی، تقویت انگیزه پژوهش، تقدیر از پژوهشگران برتر، استفاده از نتایج پژوهشها، ایجاد ارتباط و روحیه هم فکری و هم اندیشی میان نخبگان و پژوهشگران استان و گسترش و ترویج فرهنگ پژوهش برگزار می شود.

طیبه پورعلمی، افزود:نمایشگاه هفته پژوهش از ۱۵ تا ۱۸ آذر ماه دایر است و طی این روزها از ساعت هشت صبح تا ۱۷ عصر پذیرای بازدید عموم علاقه مندان است.

وی، در ادامه گفت: در این نمایشگاه دستگاه ها و دانشگاه های استانی از جمله اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاه های استان شامل دانشگاه یاسوج، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مرکز علوم وتحقیقات کشاورزی،  نیروی انتظامی، جهاد دانشگاهی و شرکت هایی نظیر کوبودنا، سینره و زربند غرفه دارند.

پورعلمی، اظهار داشت:در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان ۵۵ غرفه شامل بخش های رسانه، کارگاه های آموزشی، ورک شاپ ومحصولات فن بازار برپا شده اند و در این نمایشگاه خدماتی نظیر خدمات مشاوره ای پزشکی، مشاوره ای کشاورزی، مطالعات پایان نامه های دانشجویی، خدمات علمی کاربردی در حوزه های آتش نشانی، میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی، ایستگاه عکاسی و خدمات آموزشی در حوزه پژوهش ها و ابتکارات دانش آموزی برگزار می شود.

پورعلمی، با بیان اینکه هفته پژوهش و فناوری، فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در کشور فراهم می آورد، افزود: بدین ترتیب تمامی ذینفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده، برنامه ریزی و اقدامات بهتر و مهم تری را در دستور کار خود قرار می دهند.

وی، اظهار داشت: انتخاب و معرفی برگزیدگان حوزه پژوهش و فناوری و تجلیل از آن ها و همچنین ایجاد فرصت تعامل میان ذی نفعان این حوزه، به شیوه های مختلف نظیر برگزاری نمایشگاه، فن بازار، همایش ملی ، مصاحبه های مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی فضایی را در کشور ایجاد می نماید که ضمن ارتقای شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و فعالین در این عرصه، بسترسازی محکمی را برای ادامه راه تقویت و توسعه پژوهش و فناوری که ضامن پیشرفت واقعی کشور و ایجاد ثروت، رفاه و امنیت برای مردم است در ابعاد اجتماعی و فرهنگی فراهم می کند.

معاون آموزش و پژوهش استانداری، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه پژوهش در استان کهگیلویه و بویراحمد اهداف متعددی را دنبال می کند که از جمله این اهداف می توان به  ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح استان و ارتقای شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و فعالان در این حوزه، تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران استان به تولید بیشتر علم و فناوری و  ثروت ناشی از آن، تبیین وضعیت موجود پژوهش و فناوری، روندها و آینده آن در استان و اخذ بازخورد برای هماهنگی و پیشرفت کار، شناسایی و عرضه یافته های پژوهشی و فناوری اشاره کرد.

پور علمی، بسترسازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاه های اجرایی و خریداران دستاوردها یا تقویت ارتباط دانشگاه و جامعه و ایجاد فضای تعاملی برای آشنایی ذی نفعان حال و آینده واحدهای پژوهشی و فناوری با یکدیگر را از دیگر اهداف برگزاری هفته پژوهش و فناوری دانست.

// محمدیان

 

خبرنما در تلگرام
  1. پ.ق   ۱۳۹۵-۰۹-۱۶  

    نمایشگاه خوبی بود.خانم پورعلمی هم توضیحات خوبی دادن تشکر از ایشان

تبليغات