خبرنما

۲۰:۴۵:۲۵ - یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 36055

ظرفیت استان کهگیلویه و بویراحمد در تولید انرژی برقابی و بادی بررسی شود/ ممیزی انرژی در ادارات راهکاری برای اصلاح الگوی مصرف/ افزایش شش درصدی مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش اتاق خبر خبرنما؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف و همچنین یافتن راهکارهای لازم در راستای اصلاح الگوی ...

به گزارش اتاق خبر خبرنما؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت بهینه سازی و اصلاح الگوی مصرف و همچنین یافتن راهکارهای لازم در راستای اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در سطح جامعه تأکیدکرد.

پژمان نیک اقبالی با بیان این مطلب در کارگروه اصلاح الگوی مصرف، گفت: این کارگروه با دبیری شرکت توزیع نیروی برق و با هدف اصلاح مصرف و همچنین ممیزی و بهینه سازی مصرف انرژی شامل آب، برق، گاز، فرآورده هی نفتی و حامل های انرژی برگزار می شود.

وی، ضمن تأکید بر ضرورت حضور مدیران کل در این نشست به دلیل حساسیت و ضرورت آن، گفت: مدیران هنگام حضور در این نشست با تهیه آمار مصرف استان، دلیل افزایش و راهکارهای کاهش مصرف، را در قالب پاورپوینت ارایه دهند.

وی، با اشاره به ارایه گزارش توسط شرکت برق در خصوص نحوه مصرف برق در استان ،  اظهار داشت: سایر دستگاه ها موظف به تهیه و ارایه گزارش  در خصوص نحوه مصرف به ویژه در حوزه های مصرف آب، انرژی، سوخت و… هستند.

معاون عمرانی، افزود: دستگاه ها به ویژه در هنگام تهیه گزارش در وهله اول مشکلات موجود در دستگاه خود را در راستای علت افزایش مصرف را ارایه  دهد و همچنین مشکلات موجود در تولید، توزیع، ساختار بررسی شود.

وی، خاطر نشان کرد: دلیل این امر این است که دستگاه ها اصلاح الگوی مصرف را از خود شروع کرده و به سایر مصرف کنندگان تسری دهد.

نیک اقبالی، خاطر نشان کرد: بنا به ضرورت از مسئولین سازمان های نظام مهندسی، جهاد کشاورزی، دانشگاه ها، دستگاه های پر مصرف و… دعوت شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی،  اصلاح الگوی کشت،  استفاده بهینه از دشت های استان، استفاده از انرژی های تجدید پذیر، راه های کاهش مصرف در بخش دولتی، خصوصی، مصرف مردم و… ، ممیزی های انرژی، نیز می بایست بررسی شوند.

علت افزایش رشد مصرف انرژی در استان بررسی و ارایه شود
نیک اقبالی، با بیان اینکه   مصرف برق در یک سال اخیر در جهان ۳/۷، در ایران ۷/۹ و در استان ۱۰  درصد رشد داشته است، تاکید کرد: علت این میزان رشد مصرف در استان و اینکه علتش توسعه استان و افزایش مشترک است یا  رشد منفی مصرف مورد تحلیل قرار گیرد.

وی با بیان اینکه لازم است بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف در اختیار دستگاه ها و مورد عمل قرار گیرد، افزود: در کنار تلاش برای اصلاح الگوی مصرف بهتر است راه های تولید انرژی در درون استان بررسی شود.
معاون عمرانی، تاکید کرد: ظرفیت های استان در تولید انرژی برقابی و بادی مورد بررسی قرار گرفته و نقاطی که در استان قابلیت راه اندازی نیروگاه هایی از این دست را دارد نیز مورد کنکاش قرار گیرند.
نیک اقبالی، ممیزی انرژی را از جمله راه های اصلاح الگوی مصرف دانست، اظهار داشت: بسیاری از دستگاه ها سیستم های انرژی قدیمی و پرمصرف دارند که اصلاح سیستم انرژی، استفاده از سیستم‌ های هوشمند و انرژی های تجدید پذیر  در این زمینه لازم است.

افزایش ۶درصدی مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مصرف بالای برق در استان گفت: در سال جاری  مصرف برق افزایش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

داود راهزادی، در نشست کارگروه مصرف بهینه انرژی هدف از برگزاری این نشست را بهینه سازی مصرف انرژی و فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این زمینه دانست و گفت: مصرف انرژی در ادارات بالا است که امیدواریم برگزاری این نشست‌ها موجب بهینه سازی مصرف انرژی ادارات شود.

وی، خواستار برنامه‌ریزی برای مصرف بهینه انرژی شد و گفت: مدیریت مصرف انرژی در ادارات یک الزام قانونی و ضرورت ملی است.

راهزادی بیان کرد: منابع انرژی محدود و افزایش تقاضا بالا است لذا برنامه‌ریزی برای اصلاح الگوی مصرف، صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف انرژی در ادارات ارائه شود.

این مسئول با اشاره به وجود ۲۲۰ هزار مشترک برق در استان گفت: ۸۵ درصد انشعابات برق، انشعابات خانگی است اما تنها ۴۵ درصد انرژی در منازل استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تصریح کرد: ۹ درصد مشترکان برق ادارات هستند اما میزان مصرف برق در استان ۱۵ درصد است که این آمار مصرف بالای انرژی را نشان می‌دهد.

این مسؤول با اشاره به اینکه ۱ درصد انرژی برق در بخش صنعت و یک درصد در بخش کشاورزی است، گفت: در بخش صنعت ۱۲۰۰ و بخش کشاورزی ۲۵۰۰ مشترک وجود دارد، ضمن اینکه ۱۵ درصد مصرف برق در بخش‌های عمومی و تجاری استفاده می‌شود.

راهزادی از اجرای طرح ممیزی در ادارات استان اشاره کرد و گفت: طرح ممیزی انرژی در برخی ادارات و واحدها مانند صدا و سیما، استانداری، دانشگاه یاسوج و چند اداره دیگر انجام شده است.

// محمدیان

 

خبرنما در تلگرام
تبليغات