خبرنما

۱:۲۵:۵۸ - چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 35796

توسط شبکه بهداشت و درمان باشت:

طرح “توزیع سبد غذایی مادران” در شهرستان باشت اجرا شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت گفت:در راستای برنامه حمایت تغذیه مادران نیازمند ، توزیع ماهیانه ۷۰ سبد غذایی به این افراد بین ۷۰ مادر تحت پوشش شهرستان‌ باشت توزیع ...

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت گفت:در راستای برنامه حمایت تغذیه مادران نیازمند ، توزیع ماهیانه ۷۰ سبد غذایی به این افراد بین ۷۰ مادر تحت پوشش شهرستان‌ باشت توزیع واجرایی شد.

رضایی

کریم رضایی در گفتگو با پایگاه خبری خبرنما ، بااشاره به اهدف اجرای این برنامه اظهار داشت: در راستای برنامه حمایت از تغذیه مادران نیازمند این برنامه آغاز شده است.

رضایی تصریح کرد: اجرای این برنامه و توزیع سبدغذایی، فرصت مغتنمی را برای کارکنان بهداشتی در مورد آموزش تغذیه سالم به مادران باردار و شیرده فراهم کرده و به عبارتی توانمندسازی مادر در زمینه مدیریت تغذیه خود و سایر افراد خانواده در راستای پیشگیری از سوء تغذیه مادر وکودک را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه  ۷۰مادر شهرستان باشت تحت پوشش این برنامه قرار دارند  خاطرنشان کرد: این سبد غذایی شامل:برنج -گوشت -مرغ-پنیر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت  بااشاره به اهمیت توجه به تغذیه مادران در دوران بارداری گفت: سوء‌تغذیه از مشکلاتی است که اثرات عمیقی بر سلامت دوران بارداری می‌گذارد و سلامت مادر و جنین را حتی در سال‌های پس از زایمان تحت تاثیر قرار می‌دهد.‌‌

وی ادامه داد: توزیع سبد کالا به بهبود وضعیت تغذیه و منحنی وزن گیری زنان باردار ، بهبود وضعیت رشدی کودکان تازه متولد شده و کاهش کم وزنی زمان تولد کمک می‌کند.

رضایی خاطرنشان کرد: تمام نیازهای تغذیه ای جهت رشد و تکامل جنین، از طریق مادر تامین می گردد بنابراین هر گونه کمبود تغذیه ای مادر باردار در این دوران و قبل از بارداری می تواند اثرات نامطلوبی بر روی سلامت جنین و مادرداشته باشد.

وی بااشاره به اثرات سوتغذیه برمادران و فرزندان گفت: تغذیه ناکافی مادر در ۳ماهه نخست دوران بارداری تاثیر نامطلوبی بر تکامل جنین دارد  و در ۳ماهه سوم نیز می‌تواند از رشد جنین جلوگیری کند.

رضایی افزود: خانم های بارداری که در دوره بارداری تغذیه مناسبی دارند نوزادانی با وزن مطلوب‌تر به دنیا می آورند که این نوزادان هم هوشیارترند و هم در برابر بیماری‌ها مقاومت بیشتری نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: باورها و اعتقادات فرهنگی نادرست از عوامل موثر بر دریافت نامناسب مواد غذایی در مادران باردار وجود دارد که باید درباره اصلاح آن اقدامات لازم صورت گیرد.

۱

۲

۳انتهای خبر/ط

خبرنما در تلگرام
تبليغات