خبرنما

۱۵:۴۷:۵۰ - دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 35431

در نشست شورای مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

اعتیاد در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد در حال زنانه شدن است /طرح جامع کنترل و مراقبت اعتیاد زنان تهیه و اجرایی شود

به گزارش اتاق خبر خبرنما، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بر ضرورت انجام اقدامی تخصصی در راستای پیشگیری از اعتیاد زنان و بروز این معضل اجتماعی در این قشر تأکید کرد. سید ...

به گزارش اتاق خبر خبرنما، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بر ضرورت انجام اقدامی تخصصی در راستای پیشگیری از اعتیاد زنان و بروز این معضل اجتماعی در این قشر تأکید کرد.

سید موسی خادمی، با بیان این مطلب در شورای مواد مخدر استان، اظهار داشت: اعتیاد و گرایش به مواد مخدر یکی از معضلات جامعه است اما بروز و رشد آن در میان زنان آثار به مراتب بدتری  به ویژه در استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.

وی، افزود: همه دستگاه های مرتبط با حوزه زنان با حضور در یک نشست تخصصی، به معضل اعتیاد زنان بپردازند،در گام اول پژوهش های این حوزه بررسی شوند و در صورتی که در این خصوص خلأ پژوهشی وجود دارد، طراحی پژوهش های مختص به این قضیه را پیش بینی و اجرا کنیم.

خادمی، ادامه داد:علاوه بر اقدامات روتین در این حوزه مانند برگزاری کلاس های آموزشی، می بایست یک اقدام تخصصی در این حوزه انجام شود .

وی، تاکید کرد: در این راستا زنان معتاد استان شناسایی شده، تحت پوشش و مورد مراقبت ویژه قرار گیرند و در راستای پیشگیری از شیوع اعتیاد زنان اقدام شود.

وی افزود: پس از شناسایی و مراقبت جامعه مخاطب،  در زمینه آموزش، کار آفرینی و ارایه تسهیلات اقدام شود.

استاندار، بر ضرورت انجام اقدامات تخصصی در حوزه دانش آموزی نیز اشاره و تاکید کرد: اطلس آسیب های اجتماعی مناطق و مدارس استان که از مصوبات نشست های قبلی بوده است هر چه سریعتر ارایه شود.

خادمی، افزود: در این اطلس، نقاط و مدارس آسیب پذیر مشخص شود تا در راستای غربالگری، درمان، همکاری با خانواده ها و… اقدامات انجام شود.

اعتیاد در استان کهگیلویه‌ و بویراحمد در حال زنانه شدن است

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد از رشد مصرف مواد مخدر در بین زنان این استان خبر داد.

سید ناصر رضایی، در نشست شورای مواد مخدر استان گفت: گرایش به اعتیاد و مصرف انواع مخدر در بین زنان کشور ۱۰ درصد بوده و این میزان در بین زنان کهگیلویه و بویراحمد کمتر از پنج درصد است.

وی، با تشریح برخی اقدامات صورت گرفته برای کاهش نرخ مصرف انواع مواد مخدر در بین زنان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در این استان کمپ ویژه زنان و مراکز ” دی آی سی ” وجود دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه اعتیاد در این استان در حال زنانه شدن است و در برخی از شهرستان‌ها آمار زنان معتاد رو به افزایش است.

رضایی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه‌های پژوهشی برای جلوگیری از رشد مواد مخدر بین جامعه زنان کهگیلویه و بویراحمد ضروری است، خاطرنشان کرد: حوزه امور بانوان استانداری می‌تواند در این کار پیشگام باشد.

وی گفت: شورای مبارزه با مواد مخدر نیز در صورت انجام کارهای پژوهشی، حمایت‌های لازم را از پژوهشگران انجام می‌دهد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمد، تعداد معتادان شناسایی شده در این استان را هشت هزار نفر عنوان و یادآورشد: از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر زن هستند که پنج درصد جمعیت معتادان استان را تشکیل می دهند.

گرایش دانش آموزان به مصرف مواد

رضایی در بخشی دیگر از سخنان در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد نیز درحال شایع‌شدن است، تصریح کرد:  متاسفانه این واقعیتی است که سراسر کشور گرایش به مواد مخدر بین دانش‌آموزان وجود دارد.

وی گفت: البته میزان گرایش و تمایل به مصرف مواد مخدر بین دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد کمتر گزارش شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی ویژه بهبودیافتگان خبرداد و تصریح کرد: تاکنون ۲۲ نفر از بهبود یافتگان مواد مخدر در این استان، تسهیلات اشتغال‌زایی از صندوق کارآفرینی امید دریافت کرده‌اند.

رضایی، درصد جمعیت معتادان در کهگیلویه و بویراحمد را  ۱٫۸  درصد جمعیت استان برشمرد.

خبرنما/ فاطمه محمدیان

 

خبرنما در تلگرام
تبليغات