خبرنما

۲۲:۱۹:۴۲ - یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 33915

معاون حقوقی رئیس جمهور:

دولت در صورت لزوم به پرونده واگذاری املاک شهرداری ورود می‌کند/ امضاهای طلایی باید برچیده شود

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر لازم باشد به موضوع واگذاری املاک شهرداری به افراد خاص ورود می‌کنیم.

به گزارش خبرنما مجید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد بررسی پرونده واگذاری املاک شهرداری به افراد خاص در دولت گفت: شورای شهر، شهرداری و سازمان بازرسی به این مسئله ورود پیدا کرده‌اند، البته اگر جایی لازم باشد، دولت نیز ورود پیدا خواهد کرد، اما بررسی این مساله فعلا در حوزه کاری حداقل معاونت حقوقی نیست.

مجید انصاری

وی در پاسخ به اینکه راهکار دولت برای کاهش فساد در مدیریت شهری چیست؟ اظهار کرد: در دولت یازدهم برای مبارزه ریشه‌ای با فساد  به ویژه فسادهای سازمان یافته در هر دستگاهی، برنامه‌ای جامع پیش‌بینی و اقدامات بزرگی در ستاد مبارزه با مفاسد انجام شده است که عمده این برنامه‌ها به اصلاح روش‌های اداری و زیرساخت‌های نرم‌افزاری مانند اصلاح نظام مالیاتی، اصلاح نظام گمرکی قطع ارتباط میان مودیان و ممیزان مالیاتی و کارشناسان گمرکی باز می‌گردد.

معاون رئیس جمهور توضیح داد: همچنین استقرار دولت الکترونیک برای برچیدن امضاهای طلایی که در اختیار اشخاص است، کاهش مجوزهایی که به حدود ۲۵۰۰ الی ۲۶۰۰ مورد می‌رسند و می‌توانند؛ بستری برای رانت یا فساد باشند نیز در مبارزه با فساد بسیار موثر است.

انصاری با اشاره به اینکه لایحه شفاف‌سازی آماده شده و به زودی به مجلس ارائه می‌شود، توضیح داد: با این لایحه رانت‌های اطلاعاتی در عرصه‌های بازرگانی، تجاری، مجوزها و موافقت‌هایی که منشا فساد بوده برچیده می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه مسائل بانکی نیز که یکی از بسترهای فسادزا بوده است؛ اصلاح نظام بانکی، تقویت نظارت بانک مرکزی بر بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری از جمله اقداماتی است که دولت برای مبارزه ریشه‌ای با مفاسد انجام داده است که امیدواریم با تکمیل و عملیاتی شدن آن شاهد فساد کمتری در  همه زمینه‌ها باشیم.

خبرنما در تلگرام
تبليغات