خبرنما

۹:۴۹:۱۹ - پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 33259

عضو شورای شهر تهران مطرح کرد:

آئین‌نامه واگذاری املاک باید به امضای وزیرکشور رسیده باشد/ شهرداری مستندات خود را ارائه دهد

یک عضو شورای شهر تهران گفت: اخیرا نامه‌ای خطاب به آقای قالیباف تنظیم کرده‌ام که اگر آیین‌نامه واگذاری املاک به تصویب شورا و وزارت کشور رسیده است، مستندات آن را ...

یک عضو شورای شهر تهران گفت: اخیرا نامه‌ای خطاب به آقای قالیباف تنظیم کرده‌ام که اگر آیین‌نامه واگذاری املاک به تصویب شورا و وزارت کشور رسیده است، مستندات آن را ارائه کند؛ در غیر این‌صورت تمامی این استنادات نادرست و غیرقانونی بوده‌است.

شجاع پوریان

به گزارش خبرنما؛ ولی‌الله شجاع‌پوریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره این موضوع که رئیس شورای شهر تهران گزارش‌های منتشر شده در خصوص واگذاری املاک به اعضای شورا را دروغ خوانده است, گفت: برخی از اعضایی که نام آنها در این گزارش آمده و نسبت به دریافت ملک اقدام کرده‌اند این موضوع را انکار نکرده اما مدعی شده‌اند که فرآیند دریافت املاک از طرف آنها قانونی بوده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از همکاران ما گفت من این ملک را از طریق تعاونی دریافت کردم. لذا به نظر می‌رسد این سخن آقای چمران یا از دقت کافی برخوردار نیست و یا اینکه چنین سخنی نگفته‌اند.

شجاع‌پوریان با تاکید بر اینکه در این زمان که مجلس، قوه قضائیه و نهادهای مختلف به این موضوع ورود کرده‌اند جا داشت شورای شهر نیز به عنوان نهاد ناظر و بالادستی مستقیم شهرداری از طرح تحقیق و تفحص ارائه شده توسط اعضای اصلاح‌طلب شورا استقبال می‌کرد, اظهار کرد: فرایند تحقیق و تفحص فرآیندی شناخته شده و دارای فرمت قانونی است که تاکنون در مجلس زیاد کاربرد داشته و به معنای مچ‌گیری نیست. همانطور که واژه استیضاح نیز تنها به معنی طلب توضیح است و اگر وزیر بتواند مسائل را به خوبی توضیح دهد نمایندگان او را خواهند پذیرفت و رای اعتماد مجدد به او می‌دهند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه خروجی تفحص لزوماً مقصر دانستن یک عده نیست افزود: نتایج تفحص در اختیار دستگاه مربوطه گذاشته شده و پاسخ‌های آنها نیز شنیده می‌شود و بعداً توسط نهادهای قانونی روی آن ارزیابی صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تصمیم هیات رئیسه شورا و به تبع اکثریت اعضای شورا در این بحث و باتوجه به انتظاری که افکار عمومی نسبت به روشن شدن ابعاد این ماجرا داشتند؛ تصمیم خوبی نبود و اینکه ما اصل موضوع را به طور کلی انکار کنیم باعث سلب اعتماد افکار عمومی خواهد شد.

شجاع پوریان افزود: رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز که به نیابت از شهردار در صداوسیما توضیحاتی ارائه داد اصل واگذاری‌ها را پذیرفته است و خود شهردار نیز اصل واگذاری‌ها را کتمان نمی‌کند اما برای آن دلایل و توجیهاتی دارد.

نماینده پیشین مجلس با اشاره به اینکه شهرداری مدعی است که واگذاری‌ها و تخفیف‌های انجام شده مستند به اساسنامه واگذاری املاک است که در دوره شورای سوم به تصویب رسیده است, بیان کرد: در این آیین‌نامه امکان تخفیف تا ۵۰ درصد برای شهردار پیش‌بینی شده است و علاوه بر شهردار امکان تخفیف برای قائم‌مقام و معاون وی نیز وجود دارد که تصویب این آیین‌نامه توسط شورای سوم جای سوال جدی دارد.

خبرنما در تلگرام
تبليغات