خبرنما

۲۳:۳۰:۲۸ - دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵
print داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کد خبر : 33127

عضو فراکسیون زنان مجلس:

تفحص از شهرداری در اولویت نمایندگان تهران باشد/ عدم نظارت بر شهرداری در بیش از یک‌دهه حضور قالیباف

عضو فراکسیون زنان مجلس دهم گفت: متاسفانه شاهد هستیم که در جریان بحث واگذاری املاک عمومی پایتخت به برخی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر تهران، فضاسازی‌هایی انجام شده است. به ...

عضو فراکسیون زنان مجلس دهم گفت: متاسفانه شاهد هستیم که در جریان بحث واگذاری املاک عمومی پایتخت به برخی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر تهران، فضاسازی‌هایی انجام شده است.

شهرداری

به گزارش خبرنما؛ طیبه سیاووشی‌شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به تلاش زنان مجلس برای به سرانجام رساندن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، ضمن تا پیش از پایان کار تفحص نباید اجازه ایجاد جوسازی داده‌شود، گفت: مسئله بسیار مهم درخصوص این تحقیق‌وتفحص این است که باید نوعی شفاف‌سازی در کشور ایجاد کنیم، چرا که بعضاً شاهد هستیم مسائلی مطرح می‌شود که موجب سردرگمی مردم می‌شود.

عضو فراکسیون زنان مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد هستیم که در جریان بحث واگذاری املاک عمومی پایتخت به برخی مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر تهران، فضاسازی‌هایی انجام شده و درحالی که از یکسو بر لزوم برخورد با تخلف‌ها تاکید می‌شود، از دیگرسو شاهد انکار و نادیده‌گرفتن مسئله هستیم و در این میان، مردم بلاتکلیف مانده‌اند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدف خود از امضای این طرح تحقیق و تفحص یادآور شد: نخستین مساله‌ای که منجر به این شد که همراه با دیگر همکارانم برای تفحص از شهرداری تهران همکاری کنم این بود که به‌عنوان نماینده مردم پایتخت، دفاع از حق شهروندان برای دستیابی به آگاهی کامل درباره مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی را وظیفه خود می‌دانم و فارغ از این، باتوجه به عدم نظارت بر شهرداری تهران در بیش از یک‌دهه حضور آقای قالیباف، این مساله باید در اولویت نمایندگان تهران باشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس در پاسخ به سوالی در این باره که در صورت اثبات جرم اعضای شورای شهر تهران در واگذاری املاک، باتوجه به نزدیک شدن به انتخابات شوراهای شهر و روستا وضعیت تایید صلاحیت این افراد که باید ازسوی مجلس احراز شود، چگونه خواهد بود، گفت: طبیعتاً‌ درصورتی که جرم این افراد به اثبات برسد، برای حضور مجدد در شورای شهر صلاحیت نخواهند داشت اما تا زمانی که جرمی ثابت نشده و صرفاً مطالبی مطرح شود، نمی‌توان در این باره اظهارنظر کرد.

عضو اصلاح‌طلب کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این‌که انتشار اسنادی مبنی بر تخلف‌های مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر در رسانه‌ها بر افکار عمومی تاثیرگذار خواهد بود، اعلام کرد: امیدواریم این تحقیق هرچه سریعتر به جریان بیافتد و نتایج آن در اختیار افکار عمومی قرار گیرد.

سیاووشی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در این رابطه که آیا باتوجه به این‌که باوجود عدم نظارت بر شهرداری تهران در سال‌های اخیر، مسائلی درخصوص تخلف‌های شهرداری درحاشیه تحقیق‌وتفحص‌های دیگر مجلس ازجمله تفحص از بنیاد شهید مطرح شده، در طرحی که هم‌اکنون در دست اجرا است، به این بخش از تخلف‌ها نیز پرداخته خواهد شد، گفت: آن‌چه مسلم است علاوه بر مسائلی که پیش از این مطرح شده، انتشار اسناد تخلف‌های مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر در رسانه‌ها بر افکار عمومی تاثیرگذار بوده، بنابر این امیدواریم این تحقیق هرچه سریعتر به جریان بیافتد و نتایج آن در اختیار افکار عمومی قرار گیرد و به طور کلی درخصوص عملکرد شهرداری تهران شفاف‌سازی شود.

خبرنما در تلگرام
تبليغات