– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ مشکل تامین لاستیک به ویژه برای خودروهای سنگینی یکی از مشکلاتی است که در سال‌های اخیر هزینه حمل و نقل بار و مسافر را به شدت افزایش داده و هزینه‌هایی زیادی را نیز بر سبد خانواده تحمیل کرده است. رونمایی معاون […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ مشکل تامین لاستیک به ویژه برای خودروهای سنگینی یکی از مشکلاتی است که در سال‌های اخیر هزینه حمل و نقل بار و مسافر را به شدت افزایش داده و هزینه‌هایی زیادی را نیز بر سبد خانواده تحمیل کرده است.

رونمایی معاون استاندار از موضوع لاستیک‌های دولتی

در استان خراسان شمالی به دلایل مختلف٬ این مشکل بیش از سایر استان‌ها خود نمایی می‌کند. موضوع وقتی قابل تامل می‌شود که جریان ۱۶۴۲ حلقه لاستکی دولتی و عدم توزیع آن در استان رسانه‌ای می‌شود.

در جریان جلسه تنظیم بازار خراسان شمالی٬ معاون اقتصادی استان پرده از عدم توزیع لاستیک‌های حواله‌ای در استان برداشت و اظهار داشت: در خصوص لاستیک دولتی موجود در بازار استان، اداره صمت استان موجودی انبارهای لاستیک را بررسی و میزان کسری را اعلام کند و اداره راهداری و حمل نقل برای ۴٫۵ درصد باقی‌مانده حواله صادر کند.

محمود قنبری تصریح کرد: همه ۱۶۴۲ حلقه باقی مانده لاستیک‌هایی که با ارز دولتی وارد استان شده باید در قالب حواله تا پایان مرداد توزیع شود، در غیر این صورت متخلفان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند. ارزش این کالا ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر تشدید نظارت ها بر بازار، گفت: نظارت بر بازار تنها متوجه سازمان صمت نیست و باید اتاق اصناف، اتحادیه ها و مردم نیز مشارکت داشته باشند.

لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شدرشد ۵۰ درصدی ارزش پرونده‌های قاچاق در استان تهران/ بیشترین تخلف مربوط به لاستیک استتعطیلی ۳۰۰ لاستیک‌فروشی در یزد/ نوسان قیمت ‌بازار ‌را تحت تأثیر قرار داد

حواله صادر می‌کنیم ولی لاستیک نیست

سعید سبحانی معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان شمالی در این باره اظهار داشت: موجودی عاملین فروش کافی نیست و مشکل حواله نداریم. در حال حاضر عدم موجودی در انبار فروشندگان ملموس است و در حالی که ارز دولتی گرفته‌اند٬ می‌گویند لاستیک نداریم. ۳۶۰۰۰ لاستیک در استان توزیع شده و باقی مانده این لاستیک‌ها در استان موجود نیست.

وی در پاسخ به سوالی در باره اینکه ۱۶۴۲ لاستیک در خارج از شبکه توزیع شده است یا خیر٬ افزود: باید دستگاه‌های ناظر و متولی وظیفه خود را در این زمینه انجام دهند که ۱۶۴۲ لاستیک که تحویل گرفته نشده و در بازار نیست٬ کجاست؟

معاون حمل و نقل و راهداری خراسان شمالی گفت: آنچه مشخص است این است که هر وقت حواله صادر کردیم می‌گویند این لاستیک‌ها نیست. این در حالی است که این لاستیک‌ها با ارز دولتی گرفته شده و باید در برابر حواله صادر شده این لاستیک‌ها توزیع شود.

سبحانی افزود: تا پایان مرداد ماه به عاملین فروش مهلت داده شده است که این لاستیک‌ها را به قیمت دولتی با هر شکلی که شده تامین کرده و به رانندگان تحویل دهد. در غیر این صورت به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد. ما مسئول صدور حواله هستیم و بازار باید این لاستیک‌ها تامین کند.

وی تصریح کرد: حرف فروشندگان این است که ما مدتها صبر کردیم و راننده‌ها نیامدند و در حال حاضر لاستیک نداریم. این حرف از سوی عاملین توزیع قابل قبول نیست و ما نیزدر این زمینه مدعی هستیم.